Szkoła Podstawowa w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Dostępność w szkole
-> Gazetka szkolna
-> Historia szkoły
-> Informatyka i technika
-> Kadra
-> Nasza Gmina
-> Nasze sukcesy
-> Pedagog
-> Petycje
-> Przedmiotowe Zasady Oceniana
-> Rekrutacja do przedszkola
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Świetlica
-> Szkolny Ośrodek Kariery

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Dzień Rzucania Palenia Papierosów

Wyjątkowo w tym roku szkolnym 21 listopada przypadł Światowy Dzień Rzucania Palenia Papierosów. Z tej okazji w naszej szkole odbył się dzień profilaktyczny poświęcony powyższej tematyce i przebiegał pod hasłem: „Mamo, tato nie pal przy mnie!”. Tego dnia został rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny o tej tematyce. Nagrody wręczyła pani Beata Gajek, zaś prace dzieci zostały powieszone na gazetkach w korytarzach szkoły.
Szkoła podstawowa
I miejsce-Krystian Osika
II miejsce- Klara Wegner
III miejsce-Wiktoria Osika
Gimnazjum
I miejsce -Julia Trzcińska- kl.II gimnazjum
Dodatkowo Samorząd Uczniowski pod okiem pani Doroty Wałęga i Karoliny Wojciechowskiej przygotował plakaty i informacje na temat szkodliwości palenia papierosów, które uczniowie porozwieszali na terenie szkoły w widocznych miejscach. /D.Wałęga/
Galeria

Dzień Tolerancji i Życzliwości

21 listopad wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń w naszej szkole. Już po raz drugi, dzięki pani Dorocie Wałęga, udało nam się włączyć całą społeczność szkolną w wyjątkowy listopadowy dzień – Międzynarodowy Dzień Tolerancji, Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia każdy uczeń przybył do szkoły ubrany w odpowiednich kolorach: szkoła podstawowa 0-III – czerwonym, szkoła podstawowa IV-VI – zielonym, gimnazjum – niebieskim. Przygotowania do tego dnia trwały cały tydzień. Każda klasa w naszej szkole otrzymała do wykonania plakat promujący życzliwość i tolerancję oraz hasła tolerancji zapisane na jesiennych liściach. Dzięki nim Samorząd Uczniowski pod okiem pani Doroty Wałęga stworzyli Szkolne Drzewo Tolerancji. Dodatkowo członkowie samorządu przygotowali dłoń życzliwości, na której każdy kto uważał, że jest życzliwy mógł się podpisać. Dzięki temu w naszej szkole zapanowała atmosfera wzajemnego szacunku i serdeczności. /D.Wałęga/
Galeria

Święto Odzyskania Niepodległości

Święta państwowe11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję.

Święto to zostało ustanowione w ostatnich latach II RP tuż przez rozpoczęciem II wojny światowej. Do kalendarza powróciło w 1989 r. Jest to dzień wolny od pracy.

Z tej okazji uczniowie klasy II gimnazjum przygotowali montaż słowno-muzyczny, który we wzruszający sposób przypomniał nam okoliczności, w których Polska wyrwała się z więzów zaborców.

Dzień Edukacji Narodowej

11 października był dniem niezwykłym. Samorząd szkolny, z opiekunem Dorotą Wałęgą przygotował uroczystość związaną z Dniem Edukacji. Był teatr,pokazujący skąd sie wziął nauczyciel, było również ogłoszenie wyników na najsympatyczniejszego nauczyciela i pracownika szkoły. Bezapelacyjnie ten tytuł otrzymała pani Dorota Wałega-nauczyciel fizyki i matematyki, opiekun samorządu szkolnego gimnazjum oraz Andrzej Kalinowski-kierowca autobusu szkolnego. Gratulujemy. A wszystkim pracownikom szkoły życzymy zdrowia i zadowolenia z pracy zawodowej. Wręczono również tytuły Misterów szkoły dla Patryka Siemienieckiego (sp) i Kamila Czyjaka (gimnazjum)

Galeria

Pokazy z fizyki

Dnia 26 września 18 uczniów szkoły pod opieką pani Doroty Wałęga (nauczyciel fizyki) i opiekuna pani Karoliny Wojciechowskiej, wyruszyło do Instytutu Fizyki UMK w Toruniu na pokazy z fizyki pt. „O ciepliku i innych pomysłach z termodynamiki”. Większość z uczniów po raz pierwszy byli na wydziale wyższej uczelni. Pokazy organizowane były wspólnie przez Pracownię Pokazów Fizycznych i Zakład Dydaktyki Fizyki. W trakcie pokazu omawiane były zagadnienia z termodynamiki występujące na III i IV etapie edukacyjnym.
Pokazy były o tyle ciekawsze z uwagi na unikalny, technicznie zaawansowany ich poziom, niemożliwy do przedstawienia poza Instytutem Fizyki UMK.
Gimnazjaliści wychodzili z sali zadowoleni i pod wrażeniem poziomu pokazu.
/D.Wałęga/

Galeria

Podsumowanie święta szkoły

Jak co roku, dnia 25 września społeczność szkolna obchodzi potrójne święto: święto Patrona, pana Dariusza Kołodziejka, ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów szkoły podstawowej i ślubowanie pierwszej klasy gimnazjum.
Dzień rozpoczął się od małej niespodzianki przygotowanej przez panią Dyrektor. Uczniowie mieli okazję wysłuchać na czym polega praca saperów.
Około godziny 1000 uczniowie przemaszerowali wraz ze sztandarem do kaplicy. Tam młodzież uczestniczyła we mszy świętej prowadzonej przez księdza parafii Piotra Pudlewskiego. Po mszy wszyscy przedefilowali na boisko szkolne, by wspólnie dalej świętować. Tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością władze Gminy Stolno: wójt Gminy Stolno, pan Jerzy Rabeszko, inspektor oświaty Tadeusz Arendt, przewodnicząca Rady Gminy, żona pana Dariusza Kołodziejka, pani Halina Kołodziejek oraz syn Patrona, pan Damian Kołodziejek.
Akademia uroczystości prowadzona była przez członków samorządu uczniowskiego: Jagodę Prządka i Daniela Czepek. W trakcie inscenizacji Sandra Ziemecka przypomniała historię naszego Patrona, zaś kwiaty pod tablicą Patrona złożyli władze Gminy Stolno, pan Jerzy Rabeszko i Tadeusz Arendt oraz uczniowie szkoły Sara Goździewska i Kamil Czyjak.
Klasa pierwsza szkoły podstawowej i gimnazjum złożyli na sztandar szkoły uroczyste ślubowanie oraz zobowiązania wobec całej społeczności obecnej na akademii. Dodatkowo maluszki szkolne przez dyrekcję szkoły zostali pasowania na pierwszoklasistów. Nowością w tym roku było czynne włączenie się rodziców klasy pierwszej szkoły podstawowej. W trakcie pasowania położyli oni prawą rękę na ramieniu swojego dziecka.
Po oficjalnej część akademii, przy rytmach muzyki czas umilał nam występ maluszków. Dzieciaczki mieli swój pierwszy publiczny występ przy tak ogromnej publiczności. I nie zawiedli nas, pokonali termę i śpiewająco przedstawili swój program artystyczny. Nad całością czuwała pani Dorota Strzelecka, wychowawca klasy pierwszej. Po wesołych występach na maluszki czekała jeszcze jedna niespodzianka, tym razem przygotowana przez samorząd uczniowski. Starsi koledzy i koleżanki przygotowali bajkowe egzaminy. Było malowanie buźki, krasnoludki i miotła czarownicy, eliksir mądrości i układanie wiedzy w głowie. Przy każdej konkurencji towarzyszyły piosenki Majki Jeżowskiej. Po pomyślnie zdanych sprawdzianach finałem były słodkości i dyplomy ufundowane przez rodziców klasy pierwszej szkoły podstawowej.
Po występie maluszków na scenę ogromnymi brawami przywitaliśmy klasę pierwszą gimnazjum, która wspólnie z wychowawcą Anną Gluglą zabawiali publiczność.
W imieniu swoim i Karoliny Wojciechowskiej za wszelką pomoc i zaangażowanie się w pomyślny przebieg akademii serdecznie dziękuję uczniom biorącym udział w egzaminowaniu najmłodszych naszych kolegów i koleżanek. Dziękuję bardzo:
Oliwii Piotrzkowskiej, Paulinie Bonas, Adriannie Wyżykowskiej, Natalii Wiśniewskiej,
Kasi Maciąg, Julii Jankiewicz, Klaudii Kilkiewicz, Patrycji Pawlikowskiej, Oliwii Szulc, Patrykowi Siemienieckiemu, Kasi Coch, Kacprowi Szulc, Martynie Gross, Jakubowi Chmielewskiemu, Kamilowi Godek, Karolowi Ukleja, Jagodzie Rakowskiej.
Ponadto dziękuję Bartoszowi Pudlewskiemu za pomoc przy sprzęcie nagłośnieniowym, dzięki niemu akademia przybrała dostojny charakter, Arturowi Ludwikowskiemu, dzięki któremu całość przedstawienia została uwieczniona na fotografii, panu Andrzejowi Szufarskiemu i panu Henrykowi Wałęga za artystycznie wykonany i przyczepioną myśl przewodnią akademii.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Dorota Wałęga


Galeria

Sukcesy sportowe

Sport
Pierwsze sukcesy sportowe są już na naszym koncie!


19 września nasi uczniowie brali udział w kolejnej edycji „czwartku lekkoatletycznego” na chełmińskim stadionie. Dzień ten okazał się dość szczęśliwy dla naszym reprezentantów ponieważ zdobyli 9 medali.
 Daniel Czepek złoto w rzucie oszczepem
 Kamil Czyjak brąz w pchnięciu kulą
 Iwona Kobusińska srebro w skoku wzwyż
 Emilia Trzcińska srebro w biegu na 1000m
 Ewelina Trzcińska srebro w biegu na 100m
 Julia Trzcińska srebro w rzucie oszczepem
 Katarzyna Coch srebro w biegu na 60m i 300m
Oświeciński Michał srebro w rzucie oszczepem
 Patryk Siemieniecki złoto w biegu na 60m i w rzucie piłeczką palantową.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
/K.Wojciechowska/

Relacja z wyborów i wyniki

Wszystkim kandydatom startującym w wyborach
do zarządu serdecznie gratulujemy.

Każdy uczeń naszej szkoły ma zarówno swoje prawa, jak i obowiązki. 19 wrześnie br. prawem dzieci było wolność wyboru i możliwość decydowania o tym, kto będzie sprawował władzę samorządową w szkole. Mając to prawo każdy z uczniów skorzystał z takiego przywileju i przez chwilę poczuł się kimś wyjątkowym, ważnym. Tego dnia w naszej szkole odbyły się prawdziwe wybory do Zarządu Samorządu Szkolnego. Komisja wyborcza w składzie: Sonia Ręba, Julita Murawska i Karol Ukleja wraz z koordynatorem wyborów, panią Dorotą Wałega, przygotowali prawdziwy lokal wyborczy. Na środku sali znajdowała się urna do głosowania, zaś wokół niej przygotowane miejsca do oddawania głosów odpowiednio zabezpieczone specjalnymi parawanami. Za pomoc w rozstawieniu urny i parawanów bardzo dziękujemy panu Henrykowi Wałęga, naszej szkolnej złotej rącze.
Od godziny 800 do godziny 1235 według wyznaczonego wcześniej harmonogramu klasy IV-VI SP i I-III Gim mogły oddawać głosy. Po tym czasie komisja zamknęła drzwi do lokalu i rozpoczęła liczenie głosów. Tego dnia wybraliśmy przewodniczącego SP i Gim oraz opiekuna na poszczególny etap edukacji. Dla uczniów przygotowane były specjalne karty do głosowania, które otrzymał dopiero po podpisaniu się na liście obecności. Dzięki temu każdy uczeń mógł zagłosować tylko raz. W wyniku głosowania wyłoniono samorządy szkół oraz ich opiekunów.
Szkoła Podstawowa
Opiekun-Karolina Wojciechowska
Wybrani:
Bartek Prządka, Remigiusz Ziemecki
Julia Majewska
Natalia Wiśniewska
Gimnazjum
Opiekun-Dorota Wałęga
Wybrani:
Jagoda Prządka, Anna Chodak
Oliwia Piotrzkowska
/D.Wałęga/

Fotorelacja z wyborów

Kandydaci do samorządu szkolnego

Informacja o rozpoczętych wyborach do samorządu bardzo spodobała się młodzieży szkolnej. Rozważyli co też chcieliby zmienić w życiu szkoły. I tak zgłosiło się, jak na pierwszy raz prawdziwych wyborów w naszej szkole, bardzo dużo odważnych kandydatów z mnóstwem pomysłów do realizacji. A oto nasi kandydaci do Zarządu Szkolnego Samorządu Uczniowskiego 2013/2014.
/D.Wałęga/
Kandydaci do samorządu szkolnego

Wybory Samorządu Szkolnego

Nowy rok się zaczął. Czas byście sami stanęli do wyborów lub wybrali swoich nowych przedstawicieli. Poniżej link do regulaminu,który przygotował obecny opiekun:pani Dorota Wałęga.


Wybory Samorządu Szkolnego

Koniec wakacji

Czy i Ty masz taką minę? Martwisz się, że wakacje się skończyły? Dla pocieszenia podajemy, że 27 czerwca znowu będą wakacje!!! 2 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nauce, a nauczycielom dużo cierpliwości i satysfakcji z pracy.
Zdjęcia z rozpoczęcia
Wygenerowano w sekund: 0.13
398,574 Unikalnych wizyt