Szkoła Podstawowa w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Dostępność w szkole
-> Gazetka szkolna
-> Historia szkoły
-> Informatyka i technika
-> Kadra
-> Nasza Gmina
-> Nasze sukcesy
-> Pedagog
-> Petycje
-> Przedmiotowe Zasady Oceniana
-> Rekrutacja do przedszkola
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Świetlica
-> Szkolny Ośrodek Kariery

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Ważne ogłoszenia

Uwaga rodzice!!!
13 października 2017 jest dniem bez zajęć dydaktycznych.
Na terenie gminy Stolno w wodociągach z ujęcia Stolno i Robakowo występuje bakteria coli. Woda nie nadaje się do spożycia.Do mycia można jej użyć pod warunkiem, że ogrzeje się ją do 60 stopni. Więcej informacji na stronie Gminy Stolno

Dzień uśmiechu

W tym roku przypada 12 edycja Światowego Dnia Uśmiechu. Święto stworzone po to, aby przypomnieć zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń, ułatwia kontakty międzyludzkie

Święto zawdzięczamy Harveyowi Ball, który w 1963 roku stworzył znaczek uśmiechniętej, bardzo schematycznej buźki na żółtym tle – symbol radości i dobrej woli.
W naszej szkole już od rana trwała praca, by każdy uczeń otrzymał uśmiechniętą buźkę. Każdą klasę odwiedziła Dyrekcja i z uśmiechem wręczyła znaczek.


Galeria

Z wizytą w ośrodku zdrowia

04.10.2017 przedszkolacy grupy „0” odwiedzili Ośrodek Zdrowia w Stolnie. Wizyta w gabinecie lekarskim i zabiegowym była zarówno dobrą zabawą jak i formą nauki. Wycieczka miała na celu zapoznanie przedszkolaków z pracą lekarza rodzinnego, lekarza dentysty i pielęgniarki. Była doskonałym uzupełnieniem aktualnej tematyki „ Dbam o zdrowie”. Dzieci miały okazję zważyć się i zmierzyć, a niektórzy zostali poddani badaniu gardła .W gabinecie stomatologicznym przedszkolacy mogli usiąść na fotelu dentystycznym, zobaczyć narzędzia jakich używa się do leczenia zębów i dowiedzieć się jak o nie dbać, żeby jak najdłużej były zdrowe i piękne.
Na koniec spotkania dzieci wręczyły personelowi przychodni własnoręcznie podpisane podziękowanie za miłe przyjęcie, a same dostały nalepki z napisem „Dzielny pacjent” i słodki upominek po czym wesołe i uśmiechnięte wróciły do szkoły.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRACOWNIKOM OŚRODKA ZDROWIA ZA CIEPŁE PRZYJĘCIE I POŚWIĘCONY CZAS.

/M. Sadowska/

Galeria

Klasa IIIb pracuje i bawi się

Wrzesień to miesiąc pełen atrakcji. Klasa III b przygotowując się do Dnia Święta Szkoły wspólnie oraz zgodnie wykonała herb gminy Stolno.
26 września razem z wychowawcą oraz pedagogiem szkolnym wybrała się do najbliższego sklepu "Dino", gdzie uczniowie samodzielnie kupowali produkty, uczyli się prawidłowo odczytywać ceny i daty ważności na produktach. Mieli także okazję poznać zawód sprzedawcy oraz porozmawiać z pracownikiem sklepu. Okazało się, że dokonanie zakupów i dysponowanie określonym funduszem finansowym nie jest łatwym zadaniem, ale z pewnością przyjemnym wśród sympatycznych rówieśników.
W dniu 29 września oprócz Dnia Głośnego Czytania obchodzili Dzień Chłopaka. Były życzenia, upominki, próba sił męskich oraz dużo dziecięcej radości...
/D. Joźwik/

Galeria

Wycieczka do Biskupina

Wycieczka29 września 46 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zwiedziło Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Ta żywa lekcja historii pozwoliła im zapoznać się z życiem i obyczajami naszych przodków. Najbardziej podobały się spotkania z rzemieślnikami z tamtych czasów: snycerzem, twórcą instrumentów muzycznych, gospodyni domowej itp. Z zakupionymi mieczami, łukami i innymi pamiątkami wróciliśmy do domu pełni wrażeń.

Galeria

W szkole nigdy nie jest nudno

Wydarzenia szkolneWrzesień to miesiąc różnych okazji i uroczystości. 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka oraz Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji byliśmy z wizytą w bibliotece,by wspólnie czytać "Królewnę Śnieżkę i 7 krasnoludków" Na naszych dzieciaczków czekała niespodzianka- spotkanie ze Śnieżką, która przeprowadziła wspólne zabawy przy piosenkach "Krasnoludki", "Jedzie pociąg z daleka".
/O.Srupowska/

Galeria

Pożegnanie w przedszkolu

ŻyczeniaW miniony czwartek dzieci z przedszkola i zerówki wraz z rodzicami zorganizowały uroczyste pożegnanie Pani Ewy Arendt, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Dziękowały, za opiekę, wspólnie spędzany czas, zabawy i poczucie humoru. Życzymy Pani Ewie samych pomyślności!
/O.Strupowska/

Galeria

Dzień Głośnego Czytania i Dzień Chłopaka

29.09.2017 w oddziale przedszkolnym „0” odbył się Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania. Zaproszeni goście- klasa trzecia wraz z wychowawczynią Panią Dorotą Jóźwik a także rodzice, czytali dzieciom baśnie i legendy . Ten dzień był wyjątkowy również ze względu na inne święto- „Dzień Chłopaka . Dziewczynki z grupy obdarowały swoich kolegów prezentami. Mali mężczyźni otrzymali, samochodziki, słodycze oraz krawaty własnoręcznie wykonane przez koleżanki z grupy.
/M. Sadowska/

Galeria

Wycieczka do Kłodawy

Wycieczka19 września 2017 r. uczniowie klas VI-VII szkoły podstawowej oraz klas II-III gimnazjum brali udział w wycieczce geograficznej do kopalni soli kamiennej w Kłodawie. Kopalnia niezwykłej soli różowej ( jedna z dwóch na świecie) zrobiła ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. Wszyscy będą wspominali zjazd windą na 600 m pod ziemię. Po 2,5 godzinnym pobycie w kopalni uczniowie zwiedzili przepięknie odnowiony kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, miejsce dawnego pobytu zakonu tzw. karmelitów trzewiczkowych. Uczniowie zadowoleni, z różową solą w plecaku, wrócili do domów.
/A. Bogusławska/

Galeria

Msza św. w Klamrach

Wrzesień to Miesiąc Pamięci Narodowej, z tej tez okazji w Klamrach 24 wrzesnia odprawiono Mszę św. za pomordowanych i zabitych mieszkańców naszego powiatu. Przedstawiciele uczniów, nauczycieli i dyrekcja wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w tym wydarzeniu. W Klamrach od 12 października do 11 listopada 1939 roku zamordowano, według różnych źródeł, od 2000 do 2500 mieszkańców ziemi chełmińskiej. Nasza szkoła objęła patronat nad tym miejscem kaźni naszych przodków

Galeria

Święto szkoły

25 września po raz kolejny społeczność szkolna obchodziła święto szkoły. Około godziny 10.50 uczniowie przemaszerowali wraz ze sztandarem do kaplicy, by uczestniczyć we mszy świętej. Po jej zakończeniu wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, by wspólnie dalej świętować. Imprezę zapoczątkował występ orkiestry symfonicznej, który dał koncert, głównym motywem był kosmos. W części oficjalnej ważnym elementem było pasowanie pierwszoklasistów szkoły podstawowej. Po oficjalnej części akademii czas umilał nam występ maluszków . Pożegnano również panię Ewę Misiaszek, wieloletnią nauczycielkę klas 0-III, która od 1 września odeszła na świadczenie kompensacyjne. Po przerwie, w czasie której, wszyscy posilili się kanapkami i chruścikami przygotowanymi przez rodziców, uczniowie przystąpili do pokazów projektów dotyczących miejscowości w naszej gminie.
Reszta dnia upłynęła w atmosferze festynu z ziemniakami w roli głównej. Rozegrano mecz ringo-siatkówki rodzice kontra nauczyciele (zwycięstwo odnieśli nauczyciele !!!). To był długi dzień lecz pełen atrakcji.

Galeria


Wygenerowano w sekund: 0.05
411,646 Unikalnych wizyt