Zespół Szkół nr 1 w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Fizyka
-> Gazetka szkolna
-> Geografia-egzaminy gimnazjalne
-> Historia szkoły
-> Informatyka
-> Kadra
-> Klasy
-> Nasza Gmina
-> Pedagog
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Sukcesy uczniów
-> Szkolny Ośrodek Kariery
-> Świetlica
-> Technika. Zajęcia techniczne

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Powitanie

Witaj na stronie

Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie


Andrzejkowy Wieczór Doświadczeń

26 listopada uczniowie gimnazjum spotkali się po lekcjach w szkole, by wspólnie z nauczycielami spędzić czas na nauce i zabawie. Uczestnicy zostali podzieleni na 3 grupy i mieli do wykonania zadania na stacjach: biologiczno-chemicznej, matematyczno -fizycznej, językowej, geograficznej i polonistyczno-historycznej i sportowej. Warunkiem ukończenia było zaliczenie wszystkich zadań. Po nauce nastał czas na poczęstunek (muffinki z wróżbą, które wykonały dziewczęta z klasy II), no i oczywiście wspólną zabawę.

Galeria

Mistrzostwa powiatu w mini piłce ręcznej dziewcząt

16 listopada zostały rozegrane mistrzostwa powiatu w mini piłce ręcznej kategoria dziewczęta. Zwycięstwo i tytuł mistrza powiatu wywalczyli uczniowie ze szkoły w Chełmnie. Reprezentacja naszej szkoły zajęła trzecie miejsce. GRATULUJEMY!!!


Galeria

11 listopada

Święta państwowe11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję.
Z tej okazji uczniowie klasy IV a przygotowali montaż słowno -muzyczny, który we wzruszający sposób przypomniał nam okoliczności, w których Polska wyrwała się z więzów zaborców.
Dużo pozytywnych emocji wywołał konkurs na wykonanie pieśni patriotycznej. Chętni uczniowie przygotowali pieśni patriotyczne. Zwycięzcami zostali: uczennica klasy I-Matylda Zakurzewska, drugie miejsce zajął zespół uczniów z klasy I.

Galeria


Dnia 10 listopada 2015 roku odbyło się również wręczenie nagród dla zwycięzców w konkursie z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. Zwyciężył Kamil Orczyk z klasy III Gimnazjum, drugie miejsce zajęła Katarzyna Coch z klasy I Gimnazjum, trzecie miejsce przypadło Weronice Rudolf z klasy III Gimnazjum. Zwycięzcom gratulujemy!
/D. Wegner/

Wyniki konkursu językowego

Debatą "Wspólnie przeciw dopalaczom w powiecie chełmińskim"

Dnia 5 listopada 2015 r. przedstawiciele klasy I i III Gimnazjum reprezentujący Samorząd Uczniowski wzięli udział w spotkaniu informacyjno-profilaktycznym połączonym z debatą "Wspólnie przeciw dopalaczom w powiecie chełmińskim", które odbyło się w ZSO nr 1 w Chełmnie. Na spotkaniu uczniowie dowiedzieli się o między innymi o różnych konsekwencjach używania dopalaczy. Odbyły się też prelekcje i prezentacje tematyczne przedstawicieli inspektora sanitarnego, ratownika medycznego, przedstawicieli policji oraz terapeutów uzależnień i współuzależnień. Uczniowie zostali także poinformowani o inauguracji w powiecie chełmińskim programu profilaktyki selektywnej "FreD goes Net" będącym programem wczesnej interwencji wobec osób, które w młodym wieku zetknęły się z używkami.
/D.Wegner/

Galeria

Mistrzostwa powiatu w mini piłce ręcznej chłopców

W miniony piątek (30 października) zostały rozegrane mistrzostwa powiatu w mini piłce ręcznej kategoria chłopców. Zwycięstwo i tytuł mistrza powiatu wywalczyli uczniowie ze szkoły podstawowej w Robakowie. Reprezentacja naszej szkoły zajęła trzecie miejsce. GRATULUJEMY!!!
/K. Wojciechowska/

Galeria

1 listopada

Święto zmarłychListopadowe święta to czas zadumy i refleksji. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły pamiętają o tych, którzy już odeszli. 30 października uczniowie klas II,III,V i II gimnazjum pojechali w Parowy i do Klamer by uporządkować miejsce pamięci przy Pomniku pomordowanych oraz złożyć tam kwiaty i zapalić znicze.

Galeria

Powiatowe mistrzostwa w mini piłce ręcznej

29 października odbyły się w naszej sali gimnastycznej powiatowe mistrzostwa w mini piłce ręcznej w kategorii dziewcząt. Zwyciężyły zawodniczki z Unisławia reprezentacja naszej szkoły w składzie: Natalia Siemieniecka, Klaudia Usowska, Nina Durczak, Wiktoria Chmielewska, Julia Rzeźnikowska, Paulina Dubel, Zuzanna Rudolf, Jagoda Jagodzińska zajęła 3 miejsce. Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów na boisku.
/K. Wojciechowska/

Galeria

Dzień ziemniaka

27.10 2015 uczniowie naszej szkoły spotkali się by razem w klimatach jesiennych obchodzić święto ziemniaka. W trakcie imprezy rozstrzygnięto szereg konkursów:
-Portret i postać Pani Jesieni
-najdziwniejsze warzywa i owoce
-projekty biżuterii
-hymn o ziemniaku
-jesienny maraton zagadkowy
Motywem przewodnim imprezy był ziemniak. Uczniowie piekli go z masłem czosnkowym, grilowali, wykonywali sałatki a nawet ... gofry ziemniaczane. Najbardziej jednak smakowały ziemniaki gotowane w mundurkach. Koordynatorem projektu była pani Mariola Ordońska.

Galeria

Gminne zawody w piłkę ręczną

16 października na hali sportowej przy naszej szkole odbyły się gminne zawody w piłce ręcznej. Po zaciętych meczach wyniki przedstawiają się następująco:
Szkoła podstawowa:
Chłopcy:
I -Robakowo
II-Stolno
III-Wabcz
Dziewczęta:
I -Robakowo
II-Stolno
III-Wabcz
Gimnazjum
Dziewczęta:
I-Stolno
II-Robakowo
Chłopcy:
I-Robakowo
II-Stolno
Gratulujemy
Galeria

Wyjazd do Grudziądza

Wycieczka15 października uczniowie klasy I i III gimnazjum pojechali do Grudziądza by wziąć udział w pokazie w Planetarium oraz zwiedzić Muzeum.
Tematem pokazu była "Opowieść o gwiazdach i gwiazdozbiorach". Seans ten opowiada o najbardziej charakterystycznych konstelacjach zarówno zimowego, jak i letniego nieba. Wyjaśnia skąd bierze się pozorny, dobowy ruch gwiazd na niebie oraz roczny ruch Słońca. Uczy, jak za pomocą gwiazd wyznaczyć kierunek północny na widnokręgu oraz przenosi nas na południową półkulę nieba i pozwala zobaczyć gwiazdozbiory, których nigdy z naszej półkuli nie będziemy mogli dostrzec.
Pobyt w muzeum pozwolił na poznanie historii miasta Grudziądza i okolic (wystawy: archeologiczna, historia Grudziądza, tradycje kawaleryjskie).


Galeria

Dzień Edukacji Narodowej

Życzenia14 października był dniem niezwykłym. Uczniowie pod opieką pani Beaty Gajek i Anny Zawolińskiej przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej .Artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uśmiechniętym pracownikom szkoły wręczono laurki własnoręcznie przygotowane przez uczniów.

Galeria
Wygenerowano w sekund: 0.08
140,186 Unikalnych wizyt