Menu artykułów
· Dokumenty szkolne
· Fizyka
· Gazetka szkolna
· Geografia-egzaminy gimnazjalne
· Historia szkoły
· Informatyka
· Kadra
· Nasza Gmina
· Nasze sukcesy
· Pedagog
· Petycje
· Sala gimnastyczna
· Samorząd szkolny
· Szkolny Ośrodek Kariery
· Świetlica
· Technika. Zajęcia techniczne
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

Witaj na stronie

Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie


Popołudnie z Sienkiewiczem
Wydarzenia szkolneWe wtorkowe popołudnie, 24 maja, po raz kolejny spotkali się w szkole rodzice i dzieci w kawiarence szkolnej, by wspólnie spędzić czas. Świetlica wypełniła się rodzicami i dziećmi. Tym razem motywem przewodnim była twórczość Henryka Sienkiewicza. Uczniowie czytali fragmenty jego powieści i noweli, wszyscy obejrzeli najważniejsze epizody z zekranizowanych utworów. Oprócz uczty dla ducha, była też uczta dla ciała- smaczne naleśniki z truskawkami.

Galeria
Bezpieczne wakacje
Zespół Szkół w Stolnie przyłącza się do ogólnopolskiej akcji społecznej "Bezpieczne wakacje 2016". Akcja rusza już 1 czerwca i adresowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 5-16 lat. Celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa dzieci młodzieży w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem

Sukcesy sportowe
Sport11 maja w Grubnie odbyła się Gimnazjada Lekkoatletyczna. Nasi uczniowie odnieśli kilka sukcesów:
Remigiusz Ziemecki- I miejsce bieg na 100 m
Katarzyna Coch- III miejsce bieg na 100 m
Szymon Pasiński-I miejsce rzut dyskiem
Klaudia Sechaber- III miejsce bieg na 300 m
Alicja Ostałowskia-III miejsce rzut oszczepem
Sztafeta dziewcząt (Emilia Wiśniewska, Klaudia Sechaber, Katarzyna Coch, Paulina Chmielewska)-IV miejsce
Gratulujemy

Galeria

Rocznica Konstytucji 3 maja
Święta państwowe6 maja 2016 odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość przygotował samorząd szkolny i klasa IVb pod kierunkiem pani Małgorzaty Holki.

Galeria

Informacje o szkołach średnich
Wydział Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego informuje uczniów i ich rodziców o planowanych kierunkach kształcenia w roku szkolnym 2016/2017 w publicznych szkołach podległych Powiatowi Chełmińskiemu.

Plakat informacyjny


Sukces w konkursie piosenki
MuzykaWe wtorek 26 kwietnia uczennice naszego Gimnazjum: Katarzyna Coch (I kl.), Karolina Malinowska (I kl.) i Alicja Ostałowska (II kl.) wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki w Języku Angielskim i Niemieckim organizowanym przez Zespół Szkół nr 2 w Chełmnie.
Wykonawcy występowali w duetach lub solo, niektórzy z towarzyszeniem instrumentów. Poziom konkursu był wysoki. Nasze uczennice Kasia i Karolina zaskoczyły słuchających oryginalnym występem, który wywołał burzliwe owacje licznie zgromadzonej widowni. Ich interpretacja piosenki „Cup Song” Anny Kendrick znalazła uznanie również wśród jurorów i zapewniła im zaszczytne trzecie miejsce potwierdzone dyplomem. Gratulujemy i tak trzymać!
/I. Duliszewska/
Zdjęcia z imprezy można obejrzeć na stronie: Zespołu Szkół nr 2 lub e-Chełmna

Gminny Dzień Zdrowia
Wydarzenia szkolne26 kwietnia po raz piąty w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowia. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy było "Warto uprawiać sport". Dzień rozpoczął się od wspólnej gimnastyki na boisku. Wszystkie lekcje dotyczyły zdrowia, sportu i zdrowego odżywiania. W międzyczasie uczniowie w klasach przygotowywali śniadanie. Przeprowadzono konkurs wiedzy o zdrowiu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z całej gminy. Jego zwycięzcami zostały drużyny:
Szkoła Podstawowa
I-miejsce SP Robakowo
II-miejsce-SP Wabcz
III- miejsce SP Stolno
Gimnazjum
I miejsce- Gimnazjum Robakowo
II miejsce- Gimnazjum Stolno
Na sali gimnastycznej odbył się turniej sprawnościowy dla klas IV-VI sp i I-III gimnazjum. Uczniowie brali udział min. w konkurencjach: skok przez kozła, stanie na rękach, mostek, skok przez skrzynię i beczka.

Po zakończeniu zawodów nastąpiło podsumowanie dnia oraz wręczenie dyplomów, nagród i owoców
Konkurs na opowiadanie z elementami argumentacji- szkoła podstawowa
1. Monika Szymańska
2. Łukasz Seweryowicz
3. Klaudia Usowska
Konkurs na rozprawkę" Warto uprawiać sport"-gimnazjum:
1. Sara Goździewka
2.Weronika Ćmil
3.Aleksandra Szydłowska
Konkurs na plakat "Zdrowie na talerzu"-szkoła podstawowa:
1. Weronika Winczyk
2.Mikołaj Sowiński
3. Magdalena Benka
Turniej sportowyklas:
1. IVa
3. II gimn
3. I gimn
Na zakończenie w krótkim występie artystycznym zaprezentowali się uczniowie klasy IIIsp.
Wszyscy uczniowie uczestniczyli w degustacji kanapek,szaszłyków owocowych i napojów przygotowanych przez rodziców i nauczycieli.

Galeria

Sukces w zawodach BRD
W dniu 21.04.2016 r. w Zespole Szkół nr 1 Gminny Konkurs Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Milo nam poinformować, že nasza drużyna szkoły podstawowej w składzie:
1.Klaudia Usowska
2.Lucyna Wajda
3.Jakub Gębicz
4. Hubert Rogożyński
zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego. Gratulujemy i trzymamy kciuki !!!
Egzamin gimnazjalny
Nauka18 kwietnia uczniowie Klasy III rozpoczęli trzydniowy maraton egzaminacyjny. W poniedziałek o 9 rano rozpoczęli testem z historii i wiedzy o społeczeństwie, który potrwał 60 minut. Potem godzina przerwy. Na rozwiązanie kolejnego testu, z języka polskiego, uczniowie mieli 90 minut. We wtorek gimnazjalistów czekają testy z przedmiotów przyrodniczych i matematyki, a w środę, w ostatni dzień egzaminów, testy z języka obcego. - na poziomie podstawowym i rozszerzonym
Trzymamy kciuki za Wasze wyniki.
Sukces Krystiana Godka
KonkursW dniu 31 marca 2016 roku w w Chełmnie odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom.” W eliminacjach powiatowych wzięły udział 32 najlepsze osoby wyłonione w eliminacjach gminnych. Młodzież rywalizowała w kategoriach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Eliminacje przeprowadzono w formie testu pisemnego, oraz dogrywki ustnej. Miło nam donieść, że nasz uczeń Krystian Godek zajął II miejsce w kategorii gimnazjum. Gratulujemy.
Rewia na lodzie
1 kwietnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli w Toruniu rewię na lodzie pt "Królowa śniegu on ice" w wykonaniu Moskiewskiej Rewii na Lodzie . W bajkowej atmosferze widzowie podziwiali stroje oraz umiejętności jazdy na łyżwach, którą zaprezentowali artyści

Galeria