Zespół Szkół nr 1 w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Fizyka
-> Gazetka szkolna
-> Geografia-egzaminy gimnazjalne
-> Historia szkoły
-> Informatyka
-> Kadra
-> Klasy
-> Nasza Gmina
-> Pedagog
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Sukcesy uczniów
-> Szkolny Ośrodek Kariery
-> Świetlica

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Powitanie

Witaj na stronie

Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie


Wieczór nocnych marków

12 lutego odbyło się spotkanie uczniów gimnazjum i nauczycieli na wspólnej nauce i zabawie. Spotkanie było osnute wokół Walentynek. Wśród wielu konkurencji było: poprawianie błędów w liści miłosnym, opis idealnej Walentynki, recytacja wiersza, wykonanie w języku niemieckim podpisów pod atrybutami karnawałowymi, marsz na azymut, wyciskanie klatki. Wszyscy uczestnicy z apetytem zjedli pączki przygotowane przez uczniów.
Galeria

Dyskoteka karnawałowa

w dniu 11 lutego 2015 odbyła się dyskoteka karnawałowa dla klas IV-VI połączona z konkursami: dmuchania balonów, konkurs na kreację karnawałową oraz taniec na gazecie.Wszystkie konkursy spotkały się z dużym zainteresowaniem. Konkurencję z balonami wygrał bezapelacyjnie Jakub Gębicz. Konkurs na najlepszy strój karnawałowy zdominowali uczniowie klasy IV. I miejsce zajęła Klara Wegner, a następne Klaudia Usowska , Hubert Rogożyński oraz Wiktor Złotowski. Na końcu zabawy odbył się konkurs tańca na gazecie. Wśród zgłoszonych 8 par najlepszymi umiejętnościami wykazali się Katarzyna Coch i Kacepr Kozyra z klasy VI.
/I.Duliszewska/

Galeria

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla uczniów to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez najmłodszych, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
W dniu 12 lutego uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klas I-III bawili się na balu karnawałowym 2015. Uczniowie zaprezentowali swoje piękne stroje oraz dobre humory. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym uczniom . Pozostały wspaniałe wspomnienia, które będą nam towarzyszyć do kolejnego karnawału.
/D.Jóźwik/

Galeria

Koncert ZPiT "Pomorze"

Muzyka10 lutego nasi uczniowie obejrzeli występ Zespołu Pieśni i Tańca "Pomorze". Oprócz pięknych strojów widzowie zobaczyli tańce narodowe i regionalne. Wszystkim występ bardzo się podobał.


Galeria

Dzień Babci i Dziadka

ŻyczeniaPrzez 3 dni w naszej szkole trwał nieustający Dzień Babci i Dziadka. Od przedszkola, poprzez klasę 0, a skończywszy na klasach I-III były organizowane występy, spotkania, słodkie poczęstunki.

Galeria

Wigilia

Święta19 grudnia w naszej szkole od rana panował świąteczny nastrój. Tego dnia uczniowie klas IV-VI pokazali jasełkę, którą przygotowywali od wielu tygodni. Potem każda klasa prezentowała się z przegotowaną własnoręcznie choinką, ozdobą choinkową oraz wspólnym wykonaniem wybranej kolędy. Po raz pierwszy w wigilia była wspólna dla każdego poziomu. Dania wigilijne wcześniej przygotowali sami uczniowie.
Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom życzymy wesołych świąt

Galeria

Życzenia świąteczne

Święta

Mikołajki

Święta6 grudnia uczniowie klas 0-III spotkali się na sali gimnastycznej na Mikołajkach. Dzieci z chęcią uczestniczyły w konkursach i zabawach. Licznie wzięli udział w konkursie recytatorskim. Najwięcej jednak wrażeń dostarczyło spotkanie z Mikołajemi i oczywiście prezenty prawdziwego Mikołaja.

Galeria

Andrzejki w klasie "0"

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły już zadomowili się na dobre. Teraz przyszedł czas na naukę i zabawę. W ubiegłym tygodniu pojechali do Chełmna by poznać legendy chełmińskie. W ubiegły piątek natomiast uczniowie oddziału przedszkolnego uczyli się zwyczajów oraz obrzędów, związanych ze świętem andrzejkowym poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach.
Dwa tygodnie wcześniej aktywnie uczestniczyli i doskonale się bawili na Balu Pani Jesieni.
/D.Jóźwik/
Galeria

Andrzejkowy Wieczór Doświadczeń

26 listopada uczniowie klas IV-VI spotkali się po lekcjach w szkole, by wspólnie z nauczycielami spędzić czas na nauce i zabawie. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i mieli do wykonania zadania na stacjach: przyrodniczej, matematycznej, językowej, humanistycznej i artystyczno -religijnej. Warunkiem ukończenia było zaliczenie wszystkich zadań. Po nauce nastał czas na poczęstunek przygotowany prze z rodziców, no i oczywiście wspólną zabawę.


Galeria

11 listopada

Święta państwowe11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję.

Święto to zostało ustanowione w ostatnich latach II RP tuż przez rozpoczęciem II wojny światowej. Do kalendarza powróciło w 1989 r. Jest to dzień wolny od pracy.

Z tej okazji uczniowie gimnazjum przygotowali montaż słowno-muzyczny, który we wzruszający sposób przypomniał nam okoliczności, w których Polska wyrwała się z więzów zaborców.

Galeria
Wygenerowano w sekund: 0.05
109,618 Unikalnych wizyt