Zespół Szkół nr 1 w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Fizyka
-> Gazetka szkolna
-> Geografia-egzaminy gimnazjalne
-> Historia szkoły
-> Informatyka
-> Kadra
-> Klasy
-> Nasza Gmina
-> Pedagog
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Sukcesy uczniów
-> Szkolny Ośrodek Kariery
-> Świetlica
-> Technika. Zajęcia techniczne

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Powitanie

Witaj na stronie

Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie


Dowozy uczniów

Koniec wakacji

Rozpoczęcie roku szkolnego

Wydarzenia
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16 odbędzie się 1 września o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej

Autobus szkolny w dniu 1 września przywiezie uczniów według poniższego rozkładu:
8.00-8.05 Stolno- Storlus
8.05 -8.30 Storlus - Małe Czyste(szkoła)- Małe Czyste( stara szkoła)- Zakrzewo- Stolno
8.30- 8.45 Stolno- Wichorze- Cepno- Stolno
8.45 -8.55 Stolno -Kobyły - Rybieniec - Stolno

Odwóz około godziny 10.30

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/16

W dokumentach szkolnych można pobrać wykaz podręczników na rok szkolny 2015/16.
Przypominamy, że darmowe podręczniki do klas I, II, IV szkoły podstawowej i I gimnazjum (oprócz podręczników do religii) zamawia szkoła.
Rodzicu!


Twoje dziecko ma prawo do darmowych podręczników i ćwiczeń!
Szkoła podstawowa, I klasa

Twoje dziecko dostanie przygotowany przez MEN darmowy podręcznik „Nasza szkoła”. Dodatkowo, szkoła otrzyma z MEN 50 zł na zakup ćwiczeń dla każdego ucznia. Bezpłatny jest też podręcznik do nauki języka obcego. Szkoła na jego zakup otrzyma 25 zł/dziecko. Jedyne, za co będziesz musiał zapłacić, to podręczniki do przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka).Szkoła podstawowa, II klasa

Twoje dziecko dostanie przygotowany przez MEN darmowy podręcznik „Nasza szkoła”. Dodatkowo, szkoła otrzyma z MEN 50 zł na zakup ćwiczeń dla każdego ucznia. Bezpłatny jest też podręcznik do nauki języka obcego. Szkoła na jego zakup otrzyma 25 zł/dziecko. Jedyne, za co będziesz musiał zapłacić, to podręczniki do przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka).

Szkoła podstawowa, IV klasa

Nie musisz kupować ani podręczników, ani ćwiczeń. Chyba, że do przedmiotów nieobowiązkowych. To szkoła kupi komplet podręczników i ćwiczeń dla Twojego dziecka. Na ćwiczenia otrzyma 25 zł/ucznia. Kolejne 140 zł na każdego ucznia dostanie na zakup podręczników. Będą to zupełnie nowe książki, kupione na rynku od wydawców. Muszą być wieloletnie, tzn. nie mogą zawierać miejsc do wypełniania, wpisywania, wycinania, itp. Kupione w tym roku podręczniki posłużą trzem kolejnym rocznikom uczniów.

Gimnazjum, I klasa

Nie musisz kupować ani podręczników, ani ćwiczeń. Chyba, że do przedmiotów nieobowiązkowych. To szkoła kupi komplet podręczników i ćwiczeń dla Twojego dziecka. Na ćwiczenia otrzyma 25 zł/ucznia. Kolejne 140 zł na każdego ucznia dostanie na zakup podręczników. Będą to zupełnie nowe książki, kupione na rynku od wydawców. Muszą być wieloletnie, tzn. nie mogą zawierać miejsc do wypełniania, wpisywania, wycinania, itp. Kupione w tym roku podręczniki posłużą trzem kolejnym rocznikom uczniów.


Dodatkowe darmowe podręczniki i ćwiczenia w następnych latach:

2016/2017 - Darmowe podręczniki i ćwiczenia dodatkowo dla uczniów III i V klasy szkoły podstawowej oraz II klasy gimnazjum.

2017/2018 - Darmowe podręczniki i ćwiczenia dodatkowo dla uczniów VI klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum.


Rok szkolny 2017/2018

– darmowe podręczniki i ćwiczenia dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Koniec roku szkolnego

Czas biegnie nieubłaganie, ani się spostrzegliśmy, że zaczynają się wakacje-czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzmy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom życzymy dobrego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu !!!
Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego

Wycieczka do Torunia

WycieczkaW dniach 15 – 16 czerwca uczniowie klas IV – VI pod opieką pań: Danuty Wegner, Karoliny Wojciechowskiej i Iwony Duliszewskiej wzięli udział w wycieczce do Torunia. Główną atrakcją było zakwaterowanie w Forcie IV. Tam mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć, jak to jest spać w XIX-wiecznych koszarach, ale także wziąć udział w różnych atrakcjach, takich jak warsztaty wypieku piernika w Fortecznej Piernikarni, czy lekcja historii połączona ze zwiedzaniem Fortu. Każdy miał okazję potrzymać karabin i przymierzyć żołnierski mundur. Uczestniczyliśmy w nocnych podchodach oraz grach i zabawach zespołowych. Odwiedziliśmy toruńską Starówkę, po której oprowadził nas przewodnik, udaliśmy się w rejs statkiem „Wanda” i złożyliśmy wizytę zwierzakom mieszkającym w toruńskim ogrodzie zoobotanicznym. Wróciliśmy do domu cali i zdrowi, bogatsi w przeróżne doświadczenia, wiedzę historyczną, przyrodniczą oraz liczne pamiątki :-).
/I. Duliszewska/

Galeria

Wycieczka w ramach projektu

Wycieczka18 czerwca uczniowie klas IV-VI wzięli udział w wycieczce do Górznieńsko- Lidzbarskiego Parku Karajobrazowego. W ramach zajęć terenowych poznali zwierzęta chronione, ich tropy i zwyczaje. Pod mikroskopem mogli obejrzeć życie lasu niewidoczne gołym okiem oraz poznali liście i owoce drzew różnych gatunków. Wycieczka była zorganizowana dzięki projektowi edukacyjnemu.

Galeria

Sukces w chodzie sportowym

Krzysztof Maciąg uczeń drugiej klasy gimnazjum 13 czerwca w Słubicach podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia w Lekkiej Atletyce zdobył brązowy medal w chodzie sportowym na dystansie 10 km. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
/K.Wojciechowska/

Galeria

Nagrody dla sportowców

Dnia 17.06.2015r. najlepsi sportowcy naszej szkoły uczestniczyli w corocznym spotkaniu z panem wójtem Jerzym Rabeszką i panią przewodnicząca rady gminy panią Haliną Kołodziejek. Za swe osiągnięcia i godne reprezentowanie gminy sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
/K.Wojciechowska/

Galeria


Wycieczka do stadniny koni do Grubna

WycieczkaWiosna w szkole to czas wycieczek. Dzieci chętnie przebywają na świeżym powietrzu, bawiąc się z rówieśnikami. Pogoda sprzyja i zachęca do uprawiania czynnego wypoczynku. Dlatego klasa 3 b wybrała się na wycieczkę do stadniny koni w Grubnie. Celem wycieczki było ukazanie walorów zdrowotnych i estetycznych oraz zapoznanie z szeroko pojęta hodowlą koni oraz propagowanie kontaktu ze zwierzętami jako formy aktywności fizycznej. Pobyt w stadninie dostarczył niezapomnianych wrażeń obcowania z bliska z końmi, ukazał wrażliwość, pokorę i dyscyplinę, jaką należy zachować w obecności tych zwierząt. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o życiu i hodowli oraz pielęgnacji koni. Dla niektórych był to pierwszy, bezpośredni kontakt z tymi wspaniałymi zwierzętami. Dzieci jeździły na koniach w siodle, prowadził je wykwalifikowany instruktor. Był również czas na wspólne zabawy i konkurencje sportowe: przeciąganie liny, bieg z przeszkodami, skok przez plotki i wiele innych konkurencji. Na koniec wspólnie piekliśmy kiełbaski przy ognisku i robiliśmy pamiątkowe zdjęcia ze zwierzętami. Była to bardzo udana wyprawa, posiadająca bardzo duże walory dydaktyczne, a do tego dostarczyła dzieciom dużo atrakcji
i niezapomnianych wrażeń.
/K.Wąż/

Galeria

Wybory do samorządu szkolnego

Dnia 11.06.2015r przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole.
Poprzedzone były kampanią wyborczą , w trakcie której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie, którzy wybierali swoich przedstawicieli oraz opiekunów samorządu. Wyniki:
Szkoła Podstawowa
Opiekun-Danuta Wegner
Wybrani:
Jagoda Jadodzińska
Natalia Siemieniecka
Jakun Gębicz
Gimnazjum
Opiekun-Katarzyna Grzędzicka
Wybrani:
Łukasz Piecyk
Remigiusz Ziemecki
Bartosz Prządka

Galeria

Wygenerowano w sekund: 0.03
127,944 Unikalnych wizyt