Zespół Szkół nr 1 w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Fizyka
-> Gazetka szkolna
-> Geografia-egzaminy gimnazjalne
-> Historia szkoły
-> Informatyka
-> Język angielski
-> Kadra
-> Nasza Gmina
-> Nasze sukcesy
-> Pedagog
-> Petycje
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Szkolny Ośrodek Kariery
-> Świetlica

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Powitanie

Witaj na stronie

Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie


Mikołajki

ŚwiętaWtorek w naszej szkole upłynął w mikołajkowej atmosferze. Św. Mikołaj wraz ze swoją świtą wędrował od klasy do klasy i częstował uczniów słodkościami. Przedszkolaki i uczniowie klas 0-VI spotkali się na sali gimnastycznej na Mikołajkach zorganizowanych przez gminną bibliotekę. Dzieci przywitały Mikołaja wierszami, piosenkami i tańcem. Najwięcej wrażeń dostarczyło najmłodszym spotkanie z Mikołajem i oczywiście prezenty od prawdziwego Mikołaja. Dodatkową atrakcją był popcorn i wata cukrowa, które dla dzieci przygotowały panie ze sołectwa Stolno.
zdjęcia:A.Czepek, M.Pudlewska
Galeria

Spotkanie z rycerzami

Wydarzenia szkolne2 grudnia cofnęliśmy się w czasie o kilka wieków. Uczniowie szkoły podstawowej spotkali się na sali z rycerzami, dzięki którym mogli poznać strój, broń i obyczaje dawnej szlachty polskiej.

Galeria

Spotkanie z mistrzem żonglerki

Sport1 grudnia nasi uczniowie mieli okazje poznać Mistrza Świata w podbijaniu piłki Janusza Chomontka. Uczniowie z zaciekawieniem i podziwem patrzyli na triki, które pokazywał mistrz. Mieli okazję wypróbować swoich sił i dostać zdjęcie z autografem

GaleriaWigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Święta29 listopada uczniowie klasy V i VI wzięli udział w corocznej inauguracji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanego przez Caritas Diecezji Toruńskiej.
W dwugodzinnym programie uczniowie zobaczyli:
- pokazy młodych łyżwiarzy i hokeistów kluby: Axel, Start-Wisła, Sokoły),
- uroczyste zapalenie świecy wigilijnej,
- podsumowanie akcji „Warto być bohaterem”,
- wspólne muzykowanie .
Każdy uczestnik otrzymał słodycze i znaczek odblaskowy.

Galeria

Zwiedzamy Wabcz

Wycieczka26 listopada w ramach projektu koła historyczno -turystycznego uczniowie zwiedzali miejscowość Wabcz. Wydawałoby się, że ją znają doskonale, ale okazało się, że kryje ona wiele tajemnic. Uczestnicy zwiedzili pałac wraz z zabytkowym parkiem, poznali sekrety kościoła oraz wspięli się na wieżę kościelną by z góry spojrzeć na okolicę. Na końcu wszyscy spotkali się w świetlicy wiejskiej z emerytowanymi nauczycielkami: paniami Barbarą Michalak i Henryką Gierczyńską. Dzięki gościom uczniowie mogli wysłuchać historii związanej z Wabczem i okolicą oraz posłuchać wierszy.
/zdjęcia Klaudia Kilkiewicz,Remek Ziemecki, /


Galeria

Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

25 listopada w przedszkolu i klasie 0 królowały misie. Dzieci obejrzały prezentacje o tym sympatycznym zwierzaku, jadły miodek bez pomocy rączek, robiły opaski dla swoich maskotek. Dzień minął na zabawach i wspólnej nauce.
/zdjęcia p. Dorota Strzelecka/

Galeria

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Gminnej Bibliotece w Stolnie odbył się konkurs recytatorski z wierszami Marii Konopnickiej oraz rozstrzygniecie konkursu plastycznego "Mój przyjaciel pluszowy miś". Miło nam donieść, ze w konkursie plastycznym odnieśliśmy sukcesy:
klasa I:
Wiktoria Rosińska-II miejsce
Wiktor Leśniak-III miejsce
klasa II:
Maciej Wróblewski-I miejsce
Blanka Woźniak-II miejsce
Grzegorz Ogonowski-III miejsce
klasa III:
Maria Otlewska

Gratulujemy

/zdjęcia p.Katarzyna Masalska/

Galeria

Andrzejki

Samorząd uczniowski24 listopada samorząd szkolny zorganizował w naszej szkole Andrzejki . Były tradycyjne wróżby, zadania ukryte w muffinach oraz oczywiście tańce. Niespodziankę przygotowała grupa uczniów uczęszczających na zumbę. Przygotowali oni specjalny taniec, który pokazała swoim koleżankom i kolegom. Nauczyciele przygotowali dla uczestników zabawy pyszną pizzę.

Galeria


Pasowanie przedszolaków

Wydarzenia szkolneOd rana 18 listopada w przedszkolu było radośnie i świątecznie. Po długim wyczekiwaniu nasi najmłodsi zostali pasowani na przedszkolaka. Aby zasłużyć na to dzieci przygotowały program artystyczny, który oklaskiwali ich rodzice

/Zdjęcia p. Mariusz Łachowski/

Galeria

Wycieczka do Hoplandu

Wycieczka16 listopada nasi najmłodsze dzieci z przedszkola i klasy "0" udały się do Hoplandu do Grudziądza. Zabawy było co niemiara.. Baseny z piłeczkami, liny,tunele bardzo się podobały. Zmęczone ale zadowolone dzieci po zabawie wróciły do szkoły na dalsze zajecia

Galeria

Święto Niepodległości

Święta państwowe10 listopada, jak każdego roku, w Zespole Szkół nr 1 w Stolnie uczczono 98 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz uroczystego apelu, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia z historii Polski, zwieńczone jedenastym listopada 1918 roku, po raz drugi odbył się koncert pieśni patriotycznych. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum odśpiewali między innymi „Rotę”, „Piechotę”, „Legiony”, „ O mój rozmarynie”, „Deszcz, jesienny deszcz”, „Przybyli ułani”. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał tradycyjnego rogalika. Nad przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele wychowawcy oraz opiekunowie samorządu szkoły podstawowej i gimnazjum.
/K.Grzędzicka/
/zdjęcia: K.Wojciechowska, M.Pudlewska/

Galeria
Wygenerowano w sekund: 0.03
191,777 Unikalnych wizyt