Zespół Szkół nr 1 w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Fizyka
-> Gazetka szkolna
-> Geografia-egzaminy gimnazjalne
-> Historia szkoły
-> Informatyka
-> Kadra
-> Klasy
-> Nasza Gmina
-> Pedagog
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Sukcesy uczniów
-> Szkolny Ośrodek Kariery
-> Świetlica
-> Technika. Zajęcia techniczne

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Powitanie

Witaj na stronie

Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie


Działalność samorządu szkolnego we wrześniu

Samorząd szkolnyNowy samorząd szkolny od pierwszego dnia roku szkolnego przygotował i przeprowadził szereg akcji i imprez. Poniżej dokładne sprawozdanie oraz ogłoszenie o najbliższej dyskotece.

Święto szkoły

Dzień Chłopaka

Międzynarodowy Dzień Seniora

Dyskoteka szkolna

Wycieczka do lasu

Wycieczka30 września uczniowie klasy II i III udali się na wyprawę do lasu. Tam spotkali się z leśniczym, który w ciekawy sposób opowiedział roślinach i mieszkańcach lasu. Na spacerze dzieci oglądali różne okazy drzew i krzewów oraz zbierali grzyby. Spotkanie zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasek.


Galeria

Podsumowanie projektu Region Nauk Ścisłych

ProjektyPrzez cały poprzedni rok nasi uczniowie brali udział w projekcie Region Nauk Ścisłych. 29 września w Auli UMK Instytutu Matematyki i Informatyki nastąpiło podsumowanie projektu, wręczenie certyfikatu oraz pomocy multimedialnych do nauczania różnych przedmiotów w gimnazjum.


Galeria

Święto szkoły

Po raz 15 dnia 25 września społeczność szkolna obchodziła święto szkoły. Około godziny 08.15 uczniowie przemaszerowali wraz ze sztandarem do kaplicy, by uczestniczyć we mszy świętej. Po jej zakończeniu wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, by wspólnie dalej świętować. W części oficjalnej ważnym elementem było pasowanie pierwszoklasistów szkoły podstawowej i ślubowanie pierwszej klasy gimnazjum. Po oficjalnej części akademii czas umilał nam występ maluszków. W czasie uroczystości rozstrzygnięto i wręczono nagrody za konkurs plastyczny "Moja szkoła" i "Mistrz tabliczki mnożenia" . Pożegnano również panię Helenę Machaj, wieloletnią nauczycielkę przyrody, chemii i biologii, która od 1 września odeszła na świadczenie kompensacyjne.
Reszta dnia upłynęła na sportowo. Rozegrano mecz ringo-siatkówki uczniowie kontra nauczyciele (zwycięstwo nauczycieli !!!) oraz gminne biegi przełajowe.

Galeria

Festyn ekologiczny

10 września (uczniowie sp) i 11 września (uczniowie gimnazjum) wzięli udział w festynie ekologicznym z licznymi atrakcjami.
W trakcie zajęć mogli wziąć udział w zajęciach aktywizujących na następujących stanowiskach i warsztatach:
- Warsztat „telewizyjny”
- Warsztat fotograficzny
-Warsztat dotyczący recyklingu
-stanowisko edukacyjne dotyczące recyklingu odpadów,
-edukacyjna gra terenowa dotycząca elektroodpadów o wymiarach 5 m x 5 m z dużą kostką do gry.
-Warsztat dotyczący energii odnawialnej
- Stanowisko prezentować będzie doświadczalne modele wykorzystujące odnawialne źródła energii i zasady ich działania-
- Warsztat doświadczalny dotyczący ochrony i badania wody oraz gleby
-W oparciu o przygotowane instrukcje uczestnicy przeprowadzać będą doświadczenia chemiczne sprawdzające zanieczyszczenia wody i gleby.
-Stoiska związane z ekologiczną żywnością regionalną
-Warsztaty pn „Od ziarenka do bochenka”
-zaprezentowane zostaną różne typy ziarna, chleba i urządzenia służące do wyrobu chleba.
-Stanowisko zajęć terenowych
Pełni wrażeń, ale i z nową wiedzą wróciliśmy do szkoły, z nadzieją że za rok tu wrócimy.
Galeria


Narodowe czytanie "Lalki"

5 września o godzinie 16.00 nasza szkoła przyłączyła się do 4 edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tym razem lekturą była "Lalka" Bolesława Prusa. Impreza rozpoczęła się wspólnym przemarszem z boiska szkoły na Rondo Wójta.
Uczniowie przebrani w XIX wieczne stroje, czytali fragmenty powieści. Wszyscy się dobrze bawili w realiach historycznej epoki.
/B.Gajek/

Galeria

Dowozy uczniów

Koniec wakacji

Rozpoczęcie roku szkolnego

Wydarzenia
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16 odbędzie się 1 września o godzinie 9.00 na sali gimnastycznej

Autobus szkolny w dniu 1 września przywiezie uczniów według poniższego rozkładu:
8.00-8.05 Stolno- Storlus
8.05 -8.30 Storlus - Małe Czyste(szkoła)- Małe Czyste( stara szkoła)- Zakrzewo- Stolno
8.30- 8.45 Stolno- Wichorze- Cepno- Stolno
8.45 -8.55 Stolno -Kobyły - Rybieniec - Stolno

Odwóz około godziny 10.30

Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/16

W dokumentach szkolnych można pobrać wykaz podręczników na rok szkolny 2015/16.
Przypominamy, że darmowe podręczniki do klas I, II, IV szkoły podstawowej i I gimnazjum (oprócz podręczników do religii) zamawia szkoła.
Rodzicu!


Twoje dziecko ma prawo do darmowych podręczników i ćwiczeń!
Szkoła podstawowa, I klasa

Twoje dziecko dostanie przygotowany przez MEN darmowy podręcznik „Nasza szkoła”. Dodatkowo, szkoła otrzyma z MEN 50 zł na zakup ćwiczeń dla każdego ucznia. Bezpłatny jest też podręcznik do nauki języka obcego. Szkoła na jego zakup otrzyma 25 zł/dziecko. Jedyne, za co będziesz musiał zapłacić, to podręczniki do przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka).Szkoła podstawowa, II klasa

Twoje dziecko dostanie przygotowany przez MEN darmowy podręcznik „Nasza szkoła”. Dodatkowo, szkoła otrzyma z MEN 50 zł na zakup ćwiczeń dla każdego ucznia. Bezpłatny jest też podręcznik do nauki języka obcego. Szkoła na jego zakup otrzyma 25 zł/dziecko. Jedyne, za co będziesz musiał zapłacić, to podręczniki do przedmiotów nieobowiązkowych (np. religia, etyka).

Szkoła podstawowa, IV klasa

Nie musisz kupować ani podręczników, ani ćwiczeń. Chyba, że do przedmiotów nieobowiązkowych. To szkoła kupi komplet podręczników i ćwiczeń dla Twojego dziecka. Na ćwiczenia otrzyma 25 zł/ucznia. Kolejne 140 zł na każdego ucznia dostanie na zakup podręczników. Będą to zupełnie nowe książki, kupione na rynku od wydawców. Muszą być wieloletnie, tzn. nie mogą zawierać miejsc do wypełniania, wpisywania, wycinania, itp. Kupione w tym roku podręczniki posłużą trzem kolejnym rocznikom uczniów.

Gimnazjum, I klasa

Nie musisz kupować ani podręczników, ani ćwiczeń. Chyba, że do przedmiotów nieobowiązkowych. To szkoła kupi komplet podręczników i ćwiczeń dla Twojego dziecka. Na ćwiczenia otrzyma 25 zł/ucznia. Kolejne 140 zł na każdego ucznia dostanie na zakup podręczników. Będą to zupełnie nowe książki, kupione na rynku od wydawców. Muszą być wieloletnie, tzn. nie mogą zawierać miejsc do wypełniania, wpisywania, wycinania, itp. Kupione w tym roku podręczniki posłużą trzem kolejnym rocznikom uczniów.


Dodatkowe darmowe podręczniki i ćwiczenia w następnych latach:

2016/2017 - Darmowe podręczniki i ćwiczenia dodatkowo dla uczniów III i V klasy szkoły podstawowej oraz II klasy gimnazjum.

2017/2018 - Darmowe podręczniki i ćwiczenia dodatkowo dla uczniów VI klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum.


Rok szkolny 2017/2018

– darmowe podręczniki i ćwiczenia dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów

Koniec roku szkolnego

Czas biegnie nieubłaganie, ani się spostrzegliśmy, że zaczynają się wakacje-czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły życzmy by tegoroczne wakacje były ciepłe i radosne. Niech każdy dzień wakacyjnych przygód pozostanie w Waszej pamięci jako dzień, o którym można powiedzieć, że to był dobry dzień. Odpoczywajcie w pełnym słońcu i przy ładnej pogodzie, nabierajcie sił i "ładujcie akumulatory", ale z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom życzymy dobrego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu !!!
Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego
Wygenerowano w sekund: 0.03
133,238 Unikalnych wizyt