Zespół Szkół nr 1 w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Fizyka
-> Gazetka szkolna
-> Geografia-egzaminy gimnazjalne
-> Historia szkoły
-> Informatyka
-> Kadra
-> Klasy
-> Nasza Gmina
-> Pedagog
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Sukcesy uczniów
-> Szkolny Ośrodek Kariery
-> Świetlica

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Powitanie

Witaj na stronie

Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie


Wigilia

Święta19 grudnia w naszej szkole od rana panował świąteczny nastrój. Tego dnia uczniowie klas IV-VI pokazali jasełkę, którą przygotowywali od wielu tygodni. Potem każda klasa prezentowała się z przegotowaną własnoręcznie choinką, ozdobą choinkową oraz wspólnym wykonaniem wybranej kolędy. Po raz pierwszy w wigilia była wspólna dla każdego poziomu. Dania wigilijne wcześniej przygotowali sami uczniowie.
Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom życzymy wesołych świąt

Galeria

Życzenia świąteczne

Święta

Mikołajki

Święta6 grudnia uczniowie klas 0-III spotkali się na sali gimnastycznej na Mikołajkach. Dzieci z chęcią uczestniczyły w konkursach i zabawach. Licznie wzięli udział w konkursie recytatorskim. Najwięcej jednak wrażeń dostarczyło spotkanie z Mikołajemi i oczywiście prezenty prawdziwego Mikołaja.

Galeria

Andrzejki w klasie "0"

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły już zadomowili się na dobre. Teraz przyszedł czas na naukę i zabawę. W ubiegłym tygodniu pojechali do Chełmna by poznać legendy chełmińskie. W ubiegły piątek natomiast uczniowie oddziału przedszkolnego uczyli się zwyczajów oraz obrzędów, związanych ze świętem andrzejkowym poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach.
Dwa tygodnie wcześniej aktywnie uczestniczyli i doskonale się bawili na Balu Pani Jesieni.
/D.Jóźwik/
Galeria

Andrzejkowy Wieczór Doświadczeń

26 listopada uczniowie klas IV-VI spotkali się po lekcjach w szkole, by wspólnie z nauczycielami spędzić czas na nauce i zabawie. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i mieli do wykonania zadania na stacjach: przyrodniczej, matematycznej, językowej, humanistycznej i artystyczno -religijnej. Warunkiem ukończenia było zaliczenie wszystkich zadań. Po nauce nastał czas na poczęstunek przygotowany prze z rodziców, no i oczywiście wspólną zabawę.


Galeria

11 listopada

Święta państwowe11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję.

Święto to zostało ustanowione w ostatnich latach II RP tuż przez rozpoczęciem II wojny światowej. Do kalendarza powróciło w 1989 r. Jest to dzień wolny od pracy.

Z tej okazji uczniowie gimnazjum przygotowali montaż słowno-muzyczny, który we wzruszający sposób przypomniał nam okoliczności, w których Polska wyrwała się z więzów zaborców.

Galeria

Projekt edukacyjny w naszej szkole

Projekty
W roku szkolnym 2014/2015 Gimnazjum nr 1 w Stolnie uczestniczy w programie "Region Nauk Ścisłych". Zajęcia odbywają się w ramach następujących modułów: MODUŁ I: "KROK W LEPSZE JUTRO" MODUŁ II: "SUKCES W NASZYCH RĘKACH" MODUŁ III: ZAJĘCIA WYJAZDOWE NA WYŻSZEJ UCZELNI Pierwszy wyjazd do Torunia na zajęcia ( UMK ) odbył się 11.10.2014 r. Były to zajęcia z fizyki i meteorologii.
Galeria

Wycieczka w poszukiwaniu jesieni

WycieczkaW dniu 15 października 2014 roku uczniowie oddziału przedszkolnego i I klasy szkoły podstawowej szukali kolorów jesieni oraz zbierali jej skarby: liście, żołędzie, kasztany w parku w Grubnie.
Spotkaliśmy się także z p. Wojnowską zootechnikiem w Gospodarstwie Rolnym, dzięki której mogliśmy podziwiać zwierzęta hodowlane i najnowsze maszyny rolnicze.
/D.Jóźwik/

Galeria

Dzień Edukacji Narodowej

Życzenia13 października był dniem niezwykłym. Uczniowie klas I-III wraz z opiekunami przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej . Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uśmiechniętym pracownikom szkoły wręczono laurki własnoręcznie przygotowane przez uczniów.
Galeria

Wycieczka do lasu

Wycieczka6 października uczniowie klasy I i III b udały się na wycieczkę do lasu. W leśniczówce Jamno spotkali się z leśniczym, który w ciekawy sposób opowiadał o życiu lasu i jego mieszkańców. Potem wspólnie udano się na jesienny spacer po lesie. Wycieczkę zakończono wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Galeria

Żywa lekcja przyrody

Kangur30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji przyrody. W trakcie usłyszeli ciekawe pogawędki o zwyczajach i ciekawostki dotyczące życia egzotycznych zwierząt. Uczniowie mogli oglądać w terrariach niektórych przedstawicieli fauny światowej.
Galeria

Wygenerowano w sekund: 0.03
107,487 Unikalnych wizyt