Menu artykułów
· Dokumenty szkolne
· Fizyka
· Gazetka szkolna
· Geografia-egzaminy gimnazjalne
· Historia szkoły
· Informatyka
· Język angielski
· Kadra
· Nasza Gmina
· Nasze sukcesy
· Pedagog
· Petycje
· Sala gimnastyczna
· Samorząd szkolny
· Szkolny Ośrodek Kariery
· Świetlica
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

Witaj na stronie

Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie


Dzień Edukacji Narodowej
Życzenia14 października jest dniem niezwykłym. Uczniowie pod opieką pani Beaty Gajek i Anny Zawolińskiej przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej .Artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uśmiechniętym pracownikom szkoły wręczono laurki własnoręcznie przygotowane przez uczniów.

Galeria
Wycieczka do Malborka uczniów klasy V i VI
Wycieczka12 października uczniowie klas V i VI pojechali do Malborka by wspólnie zapoznać się z historia zakonu krzyżackiego i obejrzeć ich wielki zamek.

Galeria
Profilaktyka grypy
Na prośbę Sanepidu poniżej zamieszczamy ulotki dotyczące profilaktyki grypy przygotowanych w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy w związku z trwającym sezonem wzmożonych zachorowań na grypę w Polsce.
Wycieczka do Malborka
Wycieczka4.10 uczniowie gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Malborka. Duże wrażenie zrobił rozmiar zamku oraz wiadomość, że to 3 zamki połączone mostami i murami. Najbardziej uczestnikom podobała się wystawa broni i bursztynu
Poniżej kilka wiadomości o zamku.Gotycki zamek w Malborku wzniesiony przez Krzyżaków w latach 1274-1457 jest jedną z największych twierdz średniowiecznej Europy i przykładem średniowiecznej architektury obronnej. W latach 1309-1457 był siedzibą mistrzów Zakonu Krzyżackiego i stolicą Państwa Krzyżackiego. W latach 1457-1772 z tego miejsca panowali wojewodowie malborscy. W 1961 roku utworzono Muzeum Zamkowe, a w grudniu 1997 roku zamek został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Galeria
Międzynarodowy Dzień Seniora
Samorząd uczniowskiW związku z nadchodzącym Dniem Seniora, dnia 30.09.2016r Samorząd Szkolny wraz z panią Katarzyną Grzędzicką odwiedził seniorów ze Stolna. Celem spotkania było złożenie życzeń, drobnych upominków oraz posłuchanie opowieści z dawnych czasów :)

Sukces w Powiatowych Biegach Przełajowych
SportW miniony piątek (30 września) uczniowie naszej szkoły brali udział w powiatowych biegach przełajowych🏃🏻🏃🏻🏃🏻, które odbyły się parku w Grubnie. Niespodziankę zrobił Szymon Kozyra zajmując III miejsce. Gratulujemy :-)
/K.Wojciechowska/

Galeria
Wycieczka do lasu
29 września uczniowie klas III i IV wraz z wychowawcami wybrali się na zajęcia przyrodnicze do lasu w Klamrach. Wędrówki po leśnych ścieżkach (o tej porze roku usłane są barwnymi liśćmi) sprawiły uczniom dużo radości i dostarczyły im wielu niezapomnianych wrażeń.
/K.Wojciechowska/

Galeria
Wycieczka do Poledna
Wycieczka27 września uczniowie klas V-VI i gimnazjum pojechali do Poledna by tam obejrzeć Wystawę Edukacyjno- Przyrodniczą. Na powierzchni 1000 metrów kwadratowych, w czterech salach obejrzeli wystawę ponad 130 gatunków zwierząt w scenerii zbliżonej do naturalnych warunków ich bytowania. W każdej z sal przedstawiony jest kontynent wraz z jego krajobrazami oraz zwierzętami. Zwiedzaniu towarzyszą różnorodne dźwięki przyrody oraz aktorskie głosy narratorów, m.in. : Krzysztofa Tyńca, Piotra Fronczewskiego oraz Jarosława Boberka. Lektorzy nazywają zwierzęta, opowiadają o ich zwyczajach, przedstawiają ciekawostki. Natomiast muzyka pomaga wyobraźni przenieść się do obcych krain, w których spotkamy ludzi o odmiennej kulturze, zwyczajach, możliwościach. Młodzieży bardzo podobało się i mają nadzieję jeszcze tam wrócić na oferowane warsztaty.
Zdjęcia wykonały i udostępniły: pani K. Wojciechowska i Matylda Zakurzewska

Galeria
Święto szkoły
Wydarzenia szkolneTradycyjnie jak w każdym roku szkolnym, we wrześniu uroczyście obchodziliśmy święto szkoły. Świętowanie z okazji rocznicy nadania imienia szkole podstawowej połączone było z pasowaniem uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum na uczniów tych szkół. Wszystkim nowym, pełnoprawnym uczniom życzymy powodzenia.

Galeria
Ognisko integracyjne
Wydarzenia szkolne22 września w Rybieńcu uczniowie I gimnazjum powitali jesień organizując wspólne ognisko integracyjne. Doskonały humor, wspólne spędzenie czasu przy przy pieczeniu kiełbasek i zabawy na boisku sportowym szybko minęły, ale dzięki temu lepiej się poznali i już planują kolejne spotkania.

Galeria
Wycieczka do Młyna Wiedzy
WycieczkaW czwartek, 15 września uczniowie klasy II i III gimnazjum wyruszyli w naukową podróż w kierunku Torunia, do centrum nauki "Młyn Wiedzy". Czekało tam na nich 6 pięter pełnych wszelakich doświadczeń, eksperymentów i wiele innych atrakcji. Młodzież miała możliwość zabawy ze światłem, obejrzenia statku kosmicznego od wewnątrz, czy pobiegania w kole chomika.
Zdjęcia wykonała i udostępniła Martyna Pudlewska

Galeria