Zespół Szkół nr 1 w Stolnie
Menu artykułów
Dokumenty szkolne
Fizyka
Gazetka szkolna
Geografia-egzaminy gimnazjalne
Historia szkoły
Informatyka
Kadra
Klasy
Nasza Gmina
Pedagog
Sala gimnastyczna
Samorząd szkolny
Sukcesy uczniów
Szkolny Ośrodek Kariery
Świetlica
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum
Powitanie

Witaj na stronie

Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie


Wigilia
Święta19 grudnia w naszej szkole od rana panował świąteczny nastrój. Tego dnia uczniowie klas IV-VI pokazali jasełkę, którą przygotowywali od wielu tygodni. Potem każda klasa prezentowała się z przegotowaną własnoręcznie choinką, ozdobą choinkową oraz wspólnym wykonaniem wybranej kolędy. Po raz pierwszy w wigilia była wspólna dla każdego poziomu. Dania wigilijne wcześniej przygotowali sami uczniowie.
Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom życzymy wesołych świąt

Galeria
Życzenia świąteczne
Święta
Mikołajki
Święta6 grudnia uczniowie klas 0-III spotkali się na sali gimnastycznej na Mikołajkach. Dzieci z chęcią uczestniczyły w konkursach i zabawach. Licznie wzięli udział w konkursie recytatorskim. Najwięcej jednak wrażeń dostarczyło spotkanie z Mikołajemi i oczywiście prezenty prawdziwego Mikołaja.

Galeria
Andrzejki w klasie "0"
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły już zadomowili się na dobre. Teraz przyszedł czas na naukę i zabawę. W ubiegłym tygodniu pojechali do Chełmna by poznać legendy chełmińskie. W ubiegły piątek natomiast uczniowie oddziału przedszkolnego uczyli się zwyczajów oraz obrzędów, związanych ze świętem andrzejkowym poprzez uczestnictwo w zabawach i wróżbach.
Dwa tygodnie wcześniej aktywnie uczestniczyli i doskonale się bawili na Balu Pani Jesieni.
/D.Jóźwik/
Galeria
Andrzejkowy Wieczór Doświadczeń
26 listopada uczniowie klas IV-VI spotkali się po lekcjach w szkole, by wspólnie z nauczycielami spędzić czas na nauce i zabawie. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i mieli do wykonania zadania na stacjach: przyrodniczej, matematycznej, językowej, humanistycznej i artystyczno -religijnej. Warunkiem ukończenia było zaliczenie wszystkich zadań. Po nauce nastał czas na poczęstunek przygotowany prze z rodziców, no i oczywiście wspólną zabawę.


Galeria
11 listopada
Święta państwowe11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję.

Święto to zostało ustanowione w ostatnich latach II RP tuż przez rozpoczęciem II wojny światowej. Do kalendarza powróciło w 1989 r. Jest to dzień wolny od pracy.

Z tej okazji uczniowie gimnazjum przygotowali montaż słowno-muzyczny, który we wzruszający sposób przypomniał nam okoliczności, w których Polska wyrwała się z więzów zaborców.

Galeria
Projekt edukacyjny w naszej szkole
Projekty
W roku szkolnym 2014/2015 Gimnazjum nr 1 w Stolnie uczestniczy w programie "Region Nauk Ścisłych". Zajęcia odbywają się w ramach następujących modułów: MODUŁ I: "KROK W LEPSZE JUTRO" MODUŁ II: "SUKCES W NASZYCH RĘKACH" MODUŁ III: ZAJĘCIA WYJAZDOWE NA WYŻSZEJ UCZELNI Pierwszy wyjazd do Torunia na zajęcia ( UMK ) odbył się 11.10.2014 r. Były to zajęcia z fizyki i meteorologii.
Galeria
Wycieczka w poszukiwaniu jesieni
WycieczkaW dniu 15 października 2014 roku uczniowie oddziału przedszkolnego i I klasy szkoły podstawowej szukali kolorów jesieni oraz zbierali jej skarby: liście, żołędzie, kasztany w parku w Grubnie.
Spotkaliśmy się także z p. Wojnowską zootechnikiem w Gospodarstwie Rolnym, dzięki której mogliśmy podziwiać zwierzęta hodowlane i najnowsze maszyny rolnicze.
/D.Jóźwik/

Galeria
Dzień Edukacji Narodowej
Życzenia13 października był dniem niezwykłym. Uczniowie klas I-III wraz z opiekunami przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej . Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uśmiechniętym pracownikom szkoły wręczono laurki własnoręcznie przygotowane przez uczniów.
Galeria
Wycieczka do lasu
Wycieczka6 października uczniowie klasy I i III b udały się na wycieczkę do lasu. W leśniczówce Jamno spotkali się z leśniczym, który w ciekawy sposób opowiadał o życiu lasu i jego mieszkańców. Potem wspólnie udano się na jesienny spacer po lesie. Wycieczkę zakończono wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Galeria
Żywa lekcja przyrody
Kangur30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji przyrody. W trakcie usłyszeli ciekawe pogawędki o zwyczajach i ciekawostki dotyczące życia egzotycznych zwierząt. Uczniowie mogli oglądać w terrariach niektórych przedstawicieli fauny światowej.
Galeria