Zespół Szkół nr 1 w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Fizyka
-> Gazetka szkolna
-> Geografia-egzaminy gimnazjalne
-> Historia szkoły
-> Informatyka
-> Kadra
-> Klasy
-> Nasza Gmina
-> Pedagog
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Sukcesy uczniów
-> Szkolny Ośrodek Kariery
-> Świetlica

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Powitanie

Witaj na stronie

Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie


Andrzejkowy Wieczór Doświadczeń

26 listopada uczniowie klas IV-VI spotkali się po lekcjach w szkole, by wspólnie z nauczycielami spędzić czas na nauce i zabawie. Uczniowie zostali podzieleni na grupy i mieli do wykonania zadania na stacjach: przyrodniczej, matematycznej, językowej, humanistycznej i artystyczno -religijnej. Warunkiem ukończenia było zaliczenie wszystkich zadań. Po nauce nastał czas na poczęstunek przygotowany prze z rodziców, no i oczywiście wspólną zabawę.


Galeria

11 listopada

Święta państwowe11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości, upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Na 123 lata Polska została wymazana z mapy Europy, licząc od momentu ostatniego rozbioru dokonanego przez Austrię, Prusy i Rosję.

Święto to zostało ustanowione w ostatnich latach II RP tuż przez rozpoczęciem II wojny światowej. Do kalendarza powróciło w 1989 r. Jest to dzień wolny od pracy.

Z tej okazji uczniowie gimnazjum przygotowali montaż słowno-muzyczny, który we wzruszający sposób przypomniał nam okoliczności, w których Polska wyrwała się z więzów zaborców.

Galeria

Projekt edukacyjny w naszej szkole

Projekty
W roku szkolnym 2014/2015 Gimnazjum nr 1 w Stolnie uczestniczy w programie "Region Nauk Ścisłych". Zajęcia odbywają się w ramach następujących modułów: MODUŁ I: "KROK W LEPSZE JUTRO" MODUŁ II: "SUKCES W NASZYCH RĘKACH" MODUŁ III: ZAJĘCIA WYJAZDOWE NA WYŻSZEJ UCZELNI Pierwszy wyjazd do Torunia na zajęcia ( UMK ) odbył się 11.10.2014 r. Były to zajęcia z fizyki i meteorologii.
Galeria

Wycieczka w poszukiwaniu jesieni

WycieczkaW dniu 15 października 2014 roku uczniowie oddziału przedszkolnego i I klasy szkoły podstawowej szukali kolorów jesieni oraz zbierali jej skarby: liście, żołędzie, kasztany w parku w Grubnie.
Spotkaliśmy się także z p. Wojnowską zootechnikiem w Gospodarstwie Rolnym, dzięki której mogliśmy podziwiać zwierzęta hodowlane i najnowsze maszyny rolnicze.
/D.Jóźwik/

Galeria

Dzień Edukacji Narodowej

Życzenia13 października był dniem niezwykłym. Uczniowie klas I-III wraz z opiekunami przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej . Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uśmiechniętym pracownikom szkoły wręczono laurki własnoręcznie przygotowane przez uczniów.
Galeria

Wycieczka do lasu

Wycieczka6 października uczniowie klasy I i III b udały się na wycieczkę do lasu. W leśniczówce Jamno spotkali się z leśniczym, który w ciekawy sposób opowiadał o życiu lasu i jego mieszkańców. Potem wspólnie udano się na jesienny spacer po lesie. Wycieczkę zakończono wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Galeria

Żywa lekcja przyrody

Kangur30 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji przyrody. W trakcie usłyszeli ciekawe pogawędki o zwyczajach i ciekawostki dotyczące życia egzotycznych zwierząt. Uczniowie mogli oglądać w terrariach niektórych przedstawicieli fauny światowej.
Galeria

Święto szkoły i otwarcie sali gimnastycznej

WydarzeniaJak co roku, dnia 25 września społeczność szkolna obchodzi potrójne święto: święto Patrona, pana Dariusza Kołodziejka, ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów szkoły podstawowej i ślubowanie pierwszej klasy gimnazjum.
Około godziny 10.00 uczniowie przemaszerowali wraz ze sztandarem do kaplicy. Tam młodzież uczestniczyła we mszy świętej prowadzonej przez księdza parafii Piotra Podlewskiego. Po mszy wszyscy przedefilowali na salę gimnastyczną, by wspólnie dalej świętować. Po oficjalnej części akademii czas umilał nam występ maluszków.
Tegoroczne święto przyćmiła czwarta okazja, otwarcie sali gimnastycznej. Po wielu latach oczekiwania wreszcie mamy nowoczesną, dużą salę. Imprezę zaszczycili zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i oczywiście młodzież naszej szkoły. Wśród wielu miłych słów i życzeń, hasłem głównym było "Nowa sala-nowe możliwości".
Galeria

Koniec wakacji

Czy i Ty masz taką minę? Martwisz się, że wakacje się skończyły? Dla pocieszenia podajemy, że 26 czerwca znowu będą wakacje!!! 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w nauce, a nauczycielom dużo cierpliwości i satysfakcji z pracy.
Galeria

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września 2014 o godzinie 9.00 w nowej sali gimnastycznej (dyrekcja prosi o płaskie obuwie).
Klasa "0" i oddział przedszkolny nowy rok rozpocznie w swoich salach w pawilonie.

Wyniki ewaluacji zewnętrznej

Na przełomie kwietnia i maja w naszej szkole odbywała się ewaluacja problemowa. Badanie zostało zrealizowane w dniach 24-04-2014 - 08-05-2014 przez zespół wizytatorów ds. ewaluacji, w skład którego weszli: Jolanta Gruchlik, Małgorzata Cieszyńska. Badaniem objęto 48 uczniów (ankieta i wywiad grupowy), 64 rodziców (ankieta i wywiad grupowy) i 13 nauczycieli (ankieta i wywiad grupowy).
Przeprowadzono wywiad indywidualny z dyrektorem szkoły, grupowy z przedstawicielami samorządu lokalnego i partnerów szkoły, grupowy z pracownikami niepedagogicznymi, a także obserwacje lekcji, szkoły i analizę danych zastanych. Na podstawie zebranych danych został sporządzony raport, który obejmuje podstawowe obszary działania szkoły.
Raport
Wygenerowano w sekund: 0.05
101,676 Unikalnych wizyt