Szkoła Podstawowa w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Gazetka szkolna
-> Historia szkoły
-> Informatyka i technika
-> Język angielski
-> Kadra
-> Nasza Gmina
-> Nasze sukcesy
-> Pedagog
-> Petycje
-> Rekrutacja do przedszkola
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Szkolny Ośrodek Kariery
-> Świetlica

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Dzień Dyni

Uczniowie klasy VII wraz z panią Anną Zawolińską wykonali projekt związany z Dniem Dyni. W wyniku wspólnej, zaangażowanej pracy powstały plakaty, wystawka oraz pyszna zupa i placuszki.
/zdjęcia P. Dubel/

Galeria

Spotkanie z policjanem

Policja27 października uczniowie klasy II i III gimnazjum spotkali się z policjantem. Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z przepisami mówiącymi o odpowiedzialności prawnej za dokonane przestępstwa i wykroczenia.

Galeria

Październik miesiącem różańca

Uczniowie klas I-III wykonywali różańce z darów przyrody, natomiast uczniowie klas IV-IIIG przygotowywali w grupach projekty o różańcu. Prezentacje odbyły się podczas lekcji religii.
/M.Żebrowska/

Galeria

Zebranie rodziców

Warsztaty chemiczne

26 października uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w warsztatach " Masło czy margaryna" w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów w produkcją i zastosowaniem tych tłuszczów. Ciekawym przeżyciem było własnoręczne zrobienie masła. Dodatkowo uczniowie poznali kierunki kształcenia w tej szkole oraz spotkali się z przedstawicielami zakładu mleczarskiego POLMLEK.

Galeria


Dzień Kundelka w klasach I-III

Ne tylko uczniowie klasy '0' świętowali Dzień Kundelka. W klasach I-III również pamiętano o tych zwierzakach. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi pluszowymi pieskami. Na zajęciach poznali tryb życia, rasy i zwyczaje psów. Czytali fragmenty utworów literackich, których bohaterem jest pies. Rozmawiali również na temat obowiązków każdego właściciela psa.
/I.Rudolf-Kowalska/

Galeria

Galeria klasy IIIb

Smaczna i zdrowa surówka jarzynowa.

24 października dzieci z klasy drugiej nie mogły się doczekać chwili, gdy będą mogły własnoręcznie wykonać smaczną i zdrową surówką z jesiennych warzyw i owoców.
/I.Rudolf-Kowalska/

Galeria

Dzień Kundelka

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto - Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt.
Z okazji obchodów Dnia Kundelka zerówkę i przedszkolaków odwiedził funkcjonariusz policji z Chełmna ze swoim służbowym psem- Gabi. Policjant opowiedział dzieciom w jaki sposób i jak długo szkoli się takie psy, do czego są potrzebne w policji oraz jakie mają zwyczaje i charaktery. Pan policjant powiedział także w jaki sposób należy się zachować gdy spotkamy nieznanego psa oraz pokazał bezpieczne pozycje ciała w przypadku gdy nas atakuje. Dzieci, podczas pokazu zobaczyły jak Gabi posłusznie reaguje na komendy wydawane przez swojego pana.
Tego dnia dzieci przyniosły swoich pluszowych przyjaciół. Każdy przedszkolak zaprezentował swojego pieska, prowadząc go na smyczy. Dzieci wspólnie bawiły się w „psie” zabawy a podczas pouczającej lektury dowiedziały się jak odpowiedzialnie opiekować się zwierzęciem.
/oprac.Małgorzata Sadowska/
Galeria

Dzień Krajobrazu

W związku z przypadającym 20 października Dniem Krajobrazu w naszej szkole zorganizowano konkurs fotograficzny p.n. Krajobraz naszej okolicy w obiektywie. Konkurs był adresowany do uczniów klasy VII szkoły podstawowej oraz uczniów klas gimnazjalnych II i III. Celem było promowanie zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu oraz uświadomienie jak ważną rolę w życiu człowieka pełni otaczająca przestrzeń.
Wyniki prac Komisji Konkursowej przedstawiają się następująco:
I miejsce – Zuzanna Rudolf, klasa VII
II miejsce – Paulina Dubel, klasa VII
III miejsce – Nina Durczak, klasa VII
Wyróżnienia otrzymali: Emilia Wiśniewska, klas III gimnazjalna oraz Kamil Marczak, klasa VII.
Wszyscy uczniowie otrzymali drobne nagrody m.in. mapy turystyczne powiatu chełmińskiego.
/A.Bogusławska/


Klasa 0 pracuje

NaukaJesień to czas szykowania zapasów na zimę. 24.10.2017 dzieci z oddziału „zerówki” postanowiły przyłączyć się do tradycji robienia przetworów. Tego dnia przyrządziły i zamknęły w słoiczkach warzywa w soli, doskonałe do domowej zupy. Dowiedziały się, że jedną z metod konserwowania i przechowywania żywności jest jej solenie. Przedszkolacy zabrali swoje słoiczki do domów, gdzie będą pomagać przy przyrządzaniu warzywnych potraw.
/oprac. Małgorzata Sadowska/


Galeria


Dzień Edukacji Narodowej

Życzenia16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pod opieką pani Marioli Ordońskiej i Małgorzaty Żebrowskiej przygotowali uroczystość. W formie koncertu życzeń złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Wręczono serduszka z życzeniami własnoręcznie przygotowane przez uczniów. Nowa dyrekcja została poddana próbie, a następnie pasowana na dyrektora i wicedyrektora szkoły.

Galeria
Wygenerowano w sekund: 0.03
251,661 Unikalnych wizyt