Szkoła Podstawowa w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Gazetka szkolna
-> Historia szkoły
-> Informatyka i technika
-> Język angielski
-> Kadra
-> Nasza Gmina
-> Nasze sukcesy
-> Pedagog
-> Petycje
-> Przedmiotowe Zasady Oceniana
-> Rekrutacja do przedszkola
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Szkolny Ośrodek Kariery
-> Świetlica

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Smaczna i zdrowa surówka jarzynowa.

24 października dzieci z klasy drugiej nie mogły się doczekać chwili, gdy będą mogły własnoręcznie wykonać smaczną i zdrową surówką z jesiennych warzyw i owoców.
/I.Rudolf-Kowalska/

Galeria

Dzień Kundelka

Mały, duży, czarny czy brązowy, z długą lub z krótką sierścią - nieważne. Każdy z nich obchodził 25 października swoje święto - Dzień Kundelka. Ten niepozorny piesek jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Jego święto przypada w Dniu Ustawy o Ochronie Zwierząt.
Z okazji obchodów Dnia Kundelka zerówkę i przedszkolaków odwiedził funkcjonariusz policji z Chełmna ze swoim służbowym psem- Gabi. Policjant opowiedział dzieciom w jaki sposób i jak długo szkoli się takie psy, do czego są potrzebne w policji oraz jakie mają zwyczaje i charaktery. Pan policjant powiedział także w jaki sposób należy się zachować gdy spotkamy nieznanego psa oraz pokazał bezpieczne pozycje ciała w przypadku gdy nas atakuje. Dzieci, podczas pokazu zobaczyły jak Gabi posłusznie reaguje na komendy wydawane przez swojego pana.
Tego dnia dzieci przyniosły swoich pluszowych przyjaciół. Każdy przedszkolak zaprezentował swojego pieska, prowadząc go na smyczy. Dzieci wspólnie bawiły się w „psie” zabawy a podczas pouczającej lektury dowiedziały się jak odpowiedzialnie opiekować się zwierzęciem.
/oprac.Małgorzata Sadowska/
Galeria

Dzień Krajobrazu

W związku z przypadającym 20 października Dniem Krajobrazu w naszej szkole zorganizowano konkurs fotograficzny p.n. Krajobraz naszej okolicy w obiektywie. Konkurs był adresowany do uczniów klasy VII szkoły podstawowej oraz uczniów klas gimnazjalnych II i III. Celem było promowanie zagadnień związanych z ochroną i planowaniem krajobrazu oraz uświadomienie jak ważną rolę w życiu człowieka pełni otaczająca przestrzeń.
Wyniki prac Komisji Konkursowej przedstawiają się następująco:
I miejsce – Zuzanna Rudolf, klasa VII
II miejsce – Paulina Dubel, klasa VII
III miejsce – Nina Durczak, klasa VII
Wyróżnienia otrzymali: Emilia Wiśniewska, klas III gimnazjalna oraz Kamil Marczak, klasa VII.
Wszyscy uczniowie otrzymali drobne nagrody m.in. mapy turystyczne powiatu chełmińskiego.
/A.Bogusławska/


Klasa 0 pracuje

NaukaJesień to czas szykowania zapasów na zimę. 24.10.2017 dzieci z oddziału „zerówki” postanowiły przyłączyć się do tradycji robienia przetworów. Tego dnia przyrządziły i zamknęły w słoiczkach warzywa w soli, doskonałe do domowej zupy. Dowiedziały się, że jedną z metod konserwowania i przechowywania żywności jest jej solenie. Przedszkolacy zabrali swoje słoiczki do domów, gdzie będą pomagać przy przyrządzaniu warzywnych potraw.
/oprac. Małgorzata Sadowska/


Galeria


Dzień Edukacji Narodowej

Życzenia16 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie pod opieką pani Marioli Ordońskiej i Małgorzaty Żebrowskiej przygotowali uroczystość. W formie koncertu życzeń złożyli życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Wręczono serduszka z życzeniami własnoręcznie przygotowane przez uczniów. Nowa dyrekcja została poddana próbie, a następnie pasowana na dyrektora i wicedyrektora szkoły.

Galeria

Miedzynarodowy Dzień Dziewcząt

ŻyczeniaDnia 11.10.2017 grupa zerówki obchodziła Międzynarodowy Dzień Dziewcząt. Dziewczynki tego dnia mogły poczuć się wyjątkowo. Koledzy z grupy obdarowali je upominkami. Dziewczęta dostały długopisy z modnymi pomponami oraz własnoręcznie przez chłopców wykonane wisiorki – kwiatki. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik wizażu gdzie zarówno dziewczynki jak i chłopcy mieli malowane twarze.
Informacja o święcie: Międzynarodowy Dzień Dziewcząt (ang. International Day of the Girl Child) – coroczne święto obchodzone 11 października, ustanowione w 2011 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Święto ma na celu przybliżenie społeczeństwu szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziewczęta na całym świecie.
/oprac. M. Sadowska/
Galeria

Dzień uśmiechu w klasie "0"

06.10.2017 grupa „zerówki” świętowała Międzynarodowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły ubrane na żółto i obowiązkowo w radosnych nastrojach. Do świętowania przyłączyły się także Pani dyr. Beata Gajek oraz Pani wicedyr. Anna Zawolińska, które zmierzyły się z zadaniem specjalnym- narysowanie uśmiechniętej buźki z zawiązanymi oczami. Przedszkolacy podczas zajęcia mieli do wykonania misję zleconą im przez „ Władcę Królestwa Uśmiechu” . Dzieci tworzyły magiczną tęczę , poznały literę U, czytały globalnie wybrane wyrazy, bawiły się w ulubione zabawy muz.-ruch. i oczywiście przeszły test uśmiechu- smakowały cytrynę z uśmiechem na twarzy. Na koniec dostały Ordery Królestwa Uśmiechu.
/oprac. M. Sadowska/Galeria

Ważne ogłoszenia

Uwaga rodzice!!!
13 października 2017 jest dniem bez zajęć dydaktycznych.
Na terenie gminy Stolno w wodociągach z ujęcia Stolno i Robakowo występuje bakteria coli. Woda nie nadaje się do spożycia.Do mycia można jej użyć pod warunkiem, że ogrzeje się ją do 60 stopni. Więcej informacji na stronie Gminy Stolno

Dzień uśmiechu

W tym roku przypada 12 edycja Światowego Dnia Uśmiechu. Święto stworzone po to, aby przypomnieć zabieganym, że uśmiech jest niezbędny w życiu: pomaga znieść przeciwności losu, uczy dystansu do drobnych niepowodzeń, ułatwia kontakty międzyludzkie

Święto zawdzięczamy Harveyowi Ball, który w 1963 roku stworzył znaczek uśmiechniętej, bardzo schematycznej buźki na żółtym tle – symbol radości i dobrej woli.
W naszej szkole już od rana trwała praca, by każdy uczeń otrzymał uśmiechniętą buźkę. Każdą klasę odwiedziła Dyrekcja i z uśmiechem wręczyła znaczek.


Galeria

Z wizytą w ośrodku zdrowia

04.10.2017 przedszkolacy grupy „0” odwiedzili Ośrodek Zdrowia w Stolnie. Wizyta w gabinecie lekarskim i zabiegowym była zarówno dobrą zabawą jak i formą nauki. Wycieczka miała na celu zapoznanie przedszkolaków z pracą lekarza rodzinnego, lekarza dentysty i pielęgniarki. Była doskonałym uzupełnieniem aktualnej tematyki „ Dbam o zdrowie”. Dzieci miały okazję zważyć się i zmierzyć, a niektórzy zostali poddani badaniu gardła .W gabinecie stomatologicznym przedszkolacy mogli usiąść na fotelu dentystycznym, zobaczyć narzędzia jakich używa się do leczenia zębów i dowiedzieć się jak o nie dbać, żeby jak najdłużej były zdrowe i piękne.
Na koniec spotkania dzieci wręczyły personelowi przychodni własnoręcznie podpisane podziękowanie za miłe przyjęcie, a same dostały nalepki z napisem „Dzielny pacjent” i słodki upominek po czym wesołe i uśmiechnięte wróciły do szkoły.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRACOWNIKOM OŚRODKA ZDROWIA ZA CIEPŁE PRZYJĘCIE I POŚWIĘCONY CZAS.

/M. Sadowska/

Galeria

Klasa IIIb pracuje i bawi się

Wrzesień to miesiąc pełen atrakcji. Klasa III b przygotowując się do Dnia Święta Szkoły wspólnie oraz zgodnie wykonała herb gminy Stolno.
26 września razem z wychowawcą oraz pedagogiem szkolnym wybrała się do najbliższego sklepu "Dino", gdzie uczniowie samodzielnie kupowali produkty, uczyli się prawidłowo odczytywać ceny i daty ważności na produktach. Mieli także okazję poznać zawód sprzedawcy oraz porozmawiać z pracownikiem sklepu. Okazało się, że dokonanie zakupów i dysponowanie określonym funduszem finansowym nie jest łatwym zadaniem, ale z pewnością przyjemnym wśród sympatycznych rówieśników.
W dniu 29 września oprócz Dnia Głośnego Czytania obchodzili Dzień Chłopaka. Były życzenia, upominki, próba sił męskich oraz dużo dziecięcej radości...
/D. Joźwik/

Galeria
Wygenerowano w sekund: 0.06
336,215 Unikalnych wizyt