Szkoła Podstawowa w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Gazetka szkolna
-> Historia szkoły
-> Informatyka i technika
-> Język angielski
-> Kadra
-> Nasza Gmina
-> Nasze sukcesy
-> Pedagog
-> Petycje
-> Przedmiotowe Zasady Oceniana
-> Rekrutacja do przedszkola
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Szkolny Ośrodek Kariery
-> Świetlica

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Masterchef junior

Nie tylko w telewizji mamy zdolnych młodych kucharzy. 31 października nasi najmłodsi z przedszkola udowodnili, że zrobienie gofrów nie jest trudne.

Galeria

Kolejne spotkanie z cyklu "Cudze chwalicie..."

25 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Stolnie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Cudze chwalicie…”. Tym razem było ono szczególnie wyjątkowe, ponieważ jego bohaterką była Pani Krystyna Nadolna – była więźniarka obozu koncentracyjnego w Potulicach z czasów II wojny światowej, autorka książki „Moje przeżycia w hitlerowskim obozie w Toruniu i w Potulicach”, wierszy oraz najnowszej pozycji pt.: „Wieś Skórzewo i jego historia” (Chełmno 2017r.). Pani Krystyna przez całe życie związana z Gminą Stolno, a obecnie mieszkająca w Chełmnie, przybliżyła społeczności szkolnej koleje swojego życia splecione z Julią Kochańską wybitną panią pedagog, nauczycielką pani Krystyny i kierowniczką szkoły w Rybieńcu, a następnie w Stolnie, która zmarła w 1962 roku. Uczniowie w niezwykłym skupieniu słuchali o przeżyciach obozowych Pani Krystyny – świadka i uczestniczki wydarzeń z nieludzkich czasów II wojny światowej. Kontakt z osobą, która jest żywym świadkiem historii wywarł ogromne wrażenie na wszystkich słuchających. Jego skutkiem była prośba o kolejne spotkanie, które ma się odbyć na wiosnę przyszłego roku.
/K. Grzędzicka/

1 listopada

Listopadowe święta to czas zadumy i refleksji. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły pamiętają o tych, którzy już odeszli. 31 października uczniowie klasy 0,I i VII pojechali na cmentarze w Wabczu i Wielkiem Czystem oraz do pomnika pomordowanych w Klamrach by złożyć tam kwiaty i zapalić znicze. W ten sposób uczcili pamięć patrona szkoły Dariusza Kołodziejka, Julii Kochańskiej powojennej dyrektor szkoły w Stolnie oraz pomordowanych i obrońców naszej ojczyzny.

Galeria

Galeria klasy 0

Dzień spodnicy

30 października, obowiązkowo zakładamy spódnice-tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Spódnicy. To dobra okazja, by dowiedzieć się, które modele były na topie 100 lat temu, a które są modne w tym sezonie.
Historia spodnicy


Galeria

Międzynarodowy Dzień Animacji

Od 2002 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego, zrzeszające ponad 5000 twórców filmów animowanych z całego świata, świętuje co roku w październiku Międzynarodowy Dzień Animacji. Z tej okazji na całym świecie, od Indii i Korei po Brazylię, Meksyk i Stany Zjednoczone odbywają się pokazy filmów animowanych, wystawy, seminaria i warsztaty. Obchody tego święta były również w Stolnie ;-)
Dzieci z przedszkola i "zerówki" zorganizowały w szkole kino animowane, w którym emitowana była bajka "101 Dalmatyńczyków". Przed rozpoczęciem seansu mali widzowie, musieli okazać bilet wstępu. Jego ceną był piękny uśmiech :-) Podczas oglądania bajki, dzieci zajadały się "kinowym przysmakiem" - popcornem.
Uczniowie klas I-III dowiedzieli się tego dnia co to jest animacja, jak powstają filmy animowane oraz sami wykonali serie kolejnych klatek filmu rysunkowego pod tytułem "Jesień w lesie"
/O.Strupowska, I.Rudolf-Kowalska/

Galeria

Galeria-klasy I-III

Dzień Dyni

Uczniowie klasy VII wraz z panią Anną Zawolińską wykonali projekt związany z Dniem Dyni. W wyniku wspólnej, zaangażowanej pracy powstały plakaty, wystawka oraz pyszna zupa i placuszki.
/zdjęcia P. Dubel/

Galeria

Spotkanie z policjanem

Policja27 października uczniowie klasy II i III gimnazjum spotkali się z policjantem. Celem zajęć było zapoznanie młodzieży z przepisami mówiącymi o odpowiedzialności prawnej za dokonane przestępstwa i wykroczenia.

Galeria

Październik miesiącem różańca

Uczniowie klas I-III wykonywali różańce z darów przyrody, natomiast uczniowie klas IV-IIIG przygotowywali w grupach projekty o różańcu. Prezentacje odbyły się podczas lekcji religii.
/M.Żebrowska/

Galeria

Zebranie rodziców

Warsztaty chemiczne

26 października uczniowie klas II i III gimnazjum wzięli udział w warsztatach " Masło czy margaryna" w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu. Celem warsztatów było zapoznanie uczniów w produkcją i zastosowaniem tych tłuszczów. Ciekawym przeżyciem było własnoręczne zrobienie masła. Dodatkowo uczniowie poznali kierunki kształcenia w tej szkole oraz spotkali się z przedstawicielami zakładu mleczarskiego POLMLEK.

Galeria


Dzień Kundelka w klasach I-III

Ne tylko uczniowie klasy '0' świętowali Dzień Kundelka. W klasach I-III również pamiętano o tych zwierzakach. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi pluszowymi pieskami. Na zajęciach poznali tryb życia, rasy i zwyczaje psów. Czytali fragmenty utworów literackich, których bohaterem jest pies. Rozmawiali również na temat obowiązków każdego właściciela psa.
/I.Rudolf-Kowalska/

Galeria

Galeria klasy IIIb
Wygenerowano w sekund: 0.06
337,037 Unikalnych wizyt