Szkoła Podstawowa w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Dostępność w szkole
-> Gazetka szkolna
-> Historia szkoły
-> Informatyka i technika
-> Kadra
-> Nasza Gmina
-> Nasze sukcesy
-> Pedagog
-> Petycje
-> Przedmiotowe Zasady Oceniana
-> Rekrutacja do przedszkola
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Świetlica
-> Szkolny Ośrodek Kariery

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Program "Dobry start"

Od 1 września rusza program "Dobry start -300 dla ucznia". Poniżej szczegółowe informacje.

Rekrutacja do przedszkola

Zapraszamy zainteresowanych rodziców do zapisu swoich dzieci. Szczegółowe informacje o rekrutacji znajdują się w w dziale artykuły-Rekrutacja do predszkola.

Zapisy do oddziałów przedszkolnych

Zgodnie z Uchwałą Nr XXXV/254/18 Rady Gminy Stolno z dnia 26.01.2018 w sprawie określenia kryteriów postępowania rekrutacyjnego informujemy, że zapisy do oddziałów przedszkolnych, na rok szkolny 2018/2019, w Szkole Podstawowej w Stolnie można dokonać w sekretariacie, w dniach 5-23.03.2018, w godzinach od 9.00-14.00.
Powyższa uchwała jest dostępna na stronie http://www.bip.stolno.com.pl/

Facebook

Wszystkie aktualności i wydarzenia od dnia 13 listopada znajdują się na stronie Facebooka. Przekierowanie następuje po kliknięciu na znaczek.


Dzień Jeża

10 listopada dzieci z klas I-III obchodziły Dzień Jeża. W trakcie zajęć poznały życie i zwyczaje tych sympatycznych ssaków. Wykonały tez wspólną pracę plastyczną przedstawiającą jeża, który zamiast kolców miał przyklejone wycięte z papieru dłonie dzieci.
/I.Rudolf-Kowalska/

Galeria

11 listopada-rocznica odzyskania niepodległości

Święta państwowe10 listopada, jak każdego roku, w Szkole Podstawowej im. Dariusza Kołodziejka w Stolnie uczczono 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz uroczystego apelu, podczas którego przypomniano najważniejsze wydarzenia z historii Polski, zwieńczone jedenastym listopada 1918 roku, po raz trzeci odbył się konkurs pieśni patriotycznych. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum odśpiewali między innymi „Rotę”, „Piechotę”, „Legiony”, „Dziewczynę z granatem”, „Weteranom z oddziału Ponurego”, „Przybyli ułani”. Oprócz klas IV – VII oraz II i III gimnazjum wystąpiły również wszystkie dzieci z klas najmłodszych, które otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nad przygotowaniem dzieci czuwały panie wychowawczynie.
Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w grudniu. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał tradycyjnego rogalika. Nad przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele wychowawcy oraz opiekunowie samorządu szkoły podstawowej i gimnazjum.
/K.Grzędzicka/

Galeria


Rogale, Rogaliki... Palce lizać...

W czwartek podczas zajęć technicznych klasy VIA i VIB przygotowały prezentacje dotyczącą Rogali Marcińskich, w której znalazły się: historia rogala, przysłowia i życiorys św. Marcina. Burza mózgów pozwoliła na wybór najlepszego przepisu według którego klasy rozpoczęły swoje potyczki kulinarne i upiekły najsmaczniejsze rogale uczniowskie w okolicy Stolna.
Jutro nastąpi ich degustacja przez cała społeczność uczniowską po uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości.
Nasze Rogale są ściśle związane z jutrzejszym dniem .
Zapraszamy więc jutro do nas !!!


Galeria

Kręci mnie bezpieczeństwo

Dnia 09.XI.2017 w ramach programu profilaktycznego „ Kręci mnie bezpieczeństwo”, przedszkolacy i grupa zerówki gościła funkcjonariusza Straży Pożarnej z Chełmna, Pana Kaspra Korczaka.
Strażak w ciekawej formie filmików edukacyjnych przekazał dzieciom wiedzę dotyczącą bezpiecznych zachowań w sytuacji zagrożenia pożarem. Dzieci dowiedziały się jak należy postępować gdy zapali się na nas odzież, co trzeba zrobić gdy zapłonie garnek z olejem. Przedszkolacy przypomnieli sobie wszystkie numery alarmowe. Na zakończenie strażak zaprosił obie grupy do odwiedzin Straży pożarnej w Chełmnie.
/oprac. Małgorzata Sadowska/

Galeria

Nasi uczniowie jako wolontariusze

Uczniowie klasy V zorganizowali na terenie szkoły zbiórkę karmy dla psów. Dziś podczas wizyty w schronisku wcielili się w rolę wolontariuszy. Sprzątali klatki podopiecznych, zadbali aby każdy miał pełną miskę a także odbyli spacer po lesie. Dzięki temu każdy przekonał się na czym polega praca wolontariusza oraz w jakich warunkach przebywają psy w schronisku. Mam nadzieję że dzięki tej lekcji zrozumieją że posiadanie psa to bardzo odpowiedzialna rola.
/K.Wojciechowska/

Galeria

Rozgrywki w piłkę ręczną

7 i 8 listopada na naszej hali sportowej odbywały się powiatowe rozgrywki piłki ręcznej. Pomimo zaciętej walki nasze drużyny (zarówno żeńska jak i męska) zostały pokonane przez zespoły z Unisławia, Chełmna i Lisewa.

Galeria

Muzycznie w klasie III b

Wszyscy wiemy że dzieci lubią śpiewać. Tym razem trzecioklasiści próbowali swoich sił grając na bum bum rurkach melodię "Kaczor Donald" oraz poznawali nowy instrument - akordeon.
/D. Jóźwik/

Galeria

Wygenerowano w sekund: 0.03
409,179 Unikalnych wizyt