Szkoła Podstawowa w Stolnie

Nawigacja

Menu artykułów

-> Dokumenty szkolne
-> Gazetka szkolna
-> Historia szkoły
-> Informatyka i technika
-> Język angielski
-> Kadra
-> Nasza Gmina
-> Nasze sukcesy
-> Pedagog
-> Petycje
-> Przedmiotowe Zasady Oceniana
-> Rekrutacja do przedszkola
-> Sala gimnastyczna
-> Samorząd szkolny
-> Szkolny Ośrodek Kariery
-> Świetlica

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnio na forum

Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum

Wycieczka do Biskupina

Wycieczka29 września 46 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zwiedziło Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Ta żywa lekcja historii pozwoliła im zapoznać się z życiem i obyczajami naszych przodków. Najbardziej podobały się spotkania z rzemieślnikami z tamtych czasów: snycerzem, twórcą instrumentów muzycznych, gospodyni domowej itp. Z zakupionymi mieczami, łukami i innymi pamiątkami wróciliśmy do domu pełni wrażeń.

Galeria

W szkole nigdy nie jest nudno

Wydarzenia szkolneWrzesień to miesiąc różnych okazji i uroczystości. 29 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka oraz Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji byliśmy z wizytą w bibliotece,by wspólnie czytać "Królewnę Śnieżkę i 7 krasnoludków" Na naszych dzieciaczków czekała niespodzianka- spotkanie ze Śnieżką, która przeprowadziła wspólne zabawy przy piosenkach "Krasnoludki", "Jedzie pociąg z daleka".
/O.Srupowska/

Galeria

Pożegnanie w przedszkolu

ŻyczeniaW miniony czwartek dzieci z przedszkola i zerówki wraz z rodzicami zorganizowały uroczyste pożegnanie Pani Ewy Arendt, która odchodzi na zasłużoną emeryturę. Dziękowały, za opiekę, wspólnie spędzany czas, zabawy i poczucie humoru. Życzymy Pani Ewie samych pomyślności!
/O.Strupowska/

Galeria

Dzień Głośnego Czytania i Dzień Chłopaka

29.09.2017 w oddziale przedszkolnym „0” odbył się Międzynarodowy Dzień Głośnego Czytania. Zaproszeni goście- klasa trzecia wraz z wychowawczynią Panią Dorotą Jóźwik a także rodzice, czytali dzieciom baśnie i legendy . Ten dzień był wyjątkowy również ze względu na inne święto- „Dzień Chłopaka . Dziewczynki z grupy obdarowały swoich kolegów prezentami. Mali mężczyźni otrzymali, samochodziki, słodycze oraz krawaty własnoręcznie wykonane przez koleżanki z grupy.
/M. Sadowska/

Galeria

Wycieczka do Kłodawy

Wycieczka19 września 2017 r. uczniowie klas VI-VII szkoły podstawowej oraz klas II-III gimnazjum brali udział w wycieczce geograficznej do kopalni soli kamiennej w Kłodawie. Kopalnia niezwykłej soli różowej ( jedna z dwóch na świecie) zrobiła ogromne wrażenie na uczestnikach wycieczki. Wszyscy będą wspominali zjazd windą na 600 m pod ziemię. Po 2,5 godzinnym pobycie w kopalni uczniowie zwiedzili przepięknie odnowiony kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, miejsce dawnego pobytu zakonu tzw. karmelitów trzewiczkowych. Uczniowie zadowoleni, z różową solą w plecaku, wrócili do domów.
/A. Bogusławska/

Galeria

Msza św. w Klamrach

Wrzesień to Miesiąc Pamięci Narodowej, z tej tez okazji w Klamrach 24 wrzesnia odprawiono Mszę św. za pomordowanych i zabitych mieszkańców naszego powiatu. Przedstawiciele uczniów, nauczycieli i dyrekcja wraz z pocztem sztandarowym uczestniczyła w tym wydarzeniu. W Klamrach od 12 października do 11 listopada 1939 roku zamordowano, według różnych źródeł, od 2000 do 2500 mieszkańców ziemi chełmińskiej. Nasza szkoła objęła patronat nad tym miejscem kaźni naszych przodków

Galeria

Święto szkoły

25 września po raz kolejny społeczność szkolna obchodziła święto szkoły. Około godziny 10.50 uczniowie przemaszerowali wraz ze sztandarem do kaplicy, by uczestniczyć we mszy świętej. Po jej zakończeniu wszyscy przeszli na salę gimnastyczną, by wspólnie dalej świętować. Imprezę zapoczątkował występ orkiestry symfonicznej, który dał koncert, głównym motywem był kosmos. W części oficjalnej ważnym elementem było pasowanie pierwszoklasistów szkoły podstawowej. Po oficjalnej części akademii czas umilał nam występ maluszków . Pożegnano również panię Ewę Misiaszek, wieloletnią nauczycielkę klas 0-III, która od 1 września odeszła na świadczenie kompensacyjne. Po przerwie, w czasie której, wszyscy posilili się kanapkami i chruścikami przygotowanymi przez rodziców, uczniowie przystąpili do pokazów projektów dotyczących miejscowości w naszej gminie.
Reszta dnia upłynęła w atmosferze festynu z ziemniakami w roli głównej. Rozegrano mecz ringo-siatkówki rodzice kontra nauczyciele (zwycięstwo odnieśli nauczyciele !!!). To był długi dzień lecz pełen atrakcji.

Galeria


Przywozy 25.09

uż w poniedziałek obchodzimy święto szkoły. Zapraszamy na nie wszystkich uczniów, rodziców, mieszkańców. W tym dniu nasz autobus zmieni godziny odjazdów :-)

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Wydarzenia szkolne20 września dzieci z naszego przedszkola świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji odwiedziła nas Pani Dyrektor Beata Gajek oraz Pani v-ce dyrektor Anna Zawolińska, które złożyły dzieciom życzenia oraz obdarowały słodkościami. Na koniec dzieci wyruszyły barwnym korowodem z balonami do Urzędu Gminy Stolno.
/O.Strupowska/

Galeria

Dowozy w I semestrze

Kalendarz roku szkolnego 2017/18

Kalendarz roku szkolnego 2017/2018
4 września 2017 r. - Rozpoczęcie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
23 - 31 grudnia 2017 r. -Zimowa przerwa świąteczna
12 lutego– 23 lutego 2018 r. - Ferie zimowe
29 marca – 3 kwietnia 2018 r. - Wiosenna przerwa świąteczna
22 czerwca 2018 r. - Zakończenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych
23 czerwca - 31 sierpnia 2018 r. - Ferie letnie
Egzamin gimnazjalny
18 kwietnia 2018 r. (środa)- część humanistyczna – z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – godz. 9:00, z zakresu języka polskiego – godz. 11:00
19 kwietnia 2018 r. (czwartek) - część matematyczno-przyrodnicza – z zakresu przedmiotów przyrodniczych – godz. 9:00, z zakresu matematyki – godz. 11:00
20 kwietnia 2018 r. (piątek) - język obcy nowożytny – na poziomie podstawowym – godz. 9:00, na poziomie rozszerzonym – godz. 11:00
Dodatkowe dni wolne od zajęć lekcyjnych
13 października
18, 19,20 kwietnia 2018 r.
4 maja 2018 r.
1 czerwca
Wygenerowano w sekund: 0.03
335,473 Unikalnych wizyt